Je Britax Smile 3 vhodný pre 175 vysokých ľudí bývajúcich na dedine?

Zodpovedané
5. jan 2022

Ahoj,

sme aktívni pár a čakáme prvé bábätko. Veľmi sa mi páči Britax Smile III.

Bývame na dedine, takže by mal zvládať najmä terén. Chcela by som praktickú a kvalitnú trojkombináciu. Priestor v aute alebo v dome na uskladnenie nie je problém. Hlavne nech dieťatko naozaj odnosí a nemusím hľadať iné kočíky.

Obaja sme vysokí 175 cm. Cena za trojkombináciu maximálne 1000 eur. Jednoduchá manipulácia poteší.

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

výška rúčky na Britax Smile III sa dá výškovo nastaviť v rozmedzí od 80 do 118 cm, čo je dostačujúca výška pre 175 cm človeka.

Mne osobne však najviac vadí jeho vŕzganie rúčky, tak ako aj vŕzgajúce časti konštrukcie. Konštrukcia je pomerne odpružená. Mamičky z praxe však uvádzajú, že to nie je dostatočne.

Osobne by som si takýto model na dedinu nevybrala. Čo sa praktickosti týka, tak Britax je dosť veľký po zložení a ťažký s 13 kg váhy. Plusom je jeho samostatné státie po zložení, no mínusom zase, že ho jednou rukou nezložíš. Športovú časť skladáš sedadlom von, takže ho môžeš ušpiniť. Osobne mi na ňom chýba aj bočné odvetranie vaničky pre letné dieťa. A na športovej časti zase možnosť náhľadu bez sieťky. Ja tieto sieťkové časti, ktoré robia XXL striešku moc neuznávam z dôvodu možnosti pretrhnutia a priameho sieťkovaného slnka, ktoré svieti na spiace dieťa. Inak je to kvalitný kočík v porovnaní s napr. so Zopou Stratos, Moon Style by som siahla po Britaxe. Je to len o prioritách.

Britax Smile III

Skús si pozrieť tieto kočíky, ktoré sú porovnateľné či už v teréne, cene a vlastnostiach. Hlavne, pri výbere vychádzam z porovnateľných nevŕzgajúcich modelov. Čiže otočný, nekorýtkový, kolesá do mierneho terénu (dedina, mesto, nespevnené povrchy, atď.), cena do 1000 eur.

Ako prvý spomeniem Easywalker Rudey, ktorý mi veľmi vlastnosťami pripomína Britax Smile III.

Easywalker Rudey

Ďalším typom by bol síce robustnejší, no určite kvalitou nevŕzgajúcej konštrukcie osvedčený Cybex Talos S Lux.

Cybex Talos S Lux 2020

Posledným typom je Moon ReSea Sport. Ten ťa prekvapí skladnosťou v aute. Konštrukcia je odpružená a s jeho odľahčenými kolesami hravo zvládneš aj horší terén.

Moon ReSea Sport

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally