Hlboký kočík vs. dvojkombinácia - aký je lepší prístup k výberu kočíka od narodenia?

Zodpovedané
31. mar 2020

Ahoj,

rada by som vedela, ci je vyhodnejsie kupit hlboky kocik, ten po tych 6-7 mesiacoch predat a kupit sportovy, alebo rovno kupit dvojkombinaciu s tym, ze sportovu cast budem musiet na cas niekam uskladnit. Miesto mame, v tom by nebol problem, skor si myslim, ze ta prva moznost poskytuje viac moznosti vybrat si kocik, ktory nam bude pre dane obdobie najlepsie vyhovovat. Trojkombinaciu ani nezvazujem, naklikavaciu autosedacku nevyuzijeme.

Dakujem za radu😊

Ahoj,

tu nie je iba jeden “výhodnejší” prístup k problému, lebo záleží od hlbokého kočíka. Dobrý a jazdne pohodlný od kvalitnej značky je úplne niečo iné ako najlacnejšia možná ťažká opacha. Ďalej aj od kombinácie - existujú výborné dvojkombinácie a aj veľmi slabé. A závisí to ako od rozpočtu, tak aj od športovej časti.

Ja by som na to išla v oboch prípadoch od športiaku. Ujasni si, kde budeš jazdiť, aký je tvoj životný štýl, či cestuješ, ako a ako často, či budeš často skladať, nosiť, či potrebuješ, aspoň v začiatkoch, otočnú športovú časť a pod. To ti dosť ujasní výber, ktorý treba aplikovať najmä na ten športový kočík a potom k nemu riešiť, či vieš doplniť vaničku, či sa ti tá vanička pozdáva. Ale všeobecne platí, že postačí skoro každá.

Ak máš pocit, že kúpou len hlbokého potom budeš mať viac možností a bude to snáď aj jasnejšie, čo vlastne od neho chceš (a teraz ti nie je), odporučím túto možnosť. Len je otázne, či nájdeš hlboký, s ktorým budeš ok. A teda aj, či si ok s bazárovým kusom, alebo budeš kupovať nový (ja by som asi, ak si neistá, pozerala po podvozku + vaničke od Cam či Mutsy, skôr než po poľských modeloch - ale aj také máš na výber).

A tiež sa dá zvážiť 2v1 typ kočíka s vaničkou konvertibilnou na otočný sedák (napr. Diono Quantum) a mať tak kočík na začiatok aj vaničkového, aj sedacej časti obdobia, ktorý neskôr vymeníš za neotočný praktický športiak…

Diono Quantum

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli