Hartan Avantgarde vs. Peg-Pérego Book 51 Elite - do domu a na upravený mestský terén. Ktorý?

Zodpovedané
31. jan 2020

Ahoj Eli,

aktuálne rozhodujem medzi týmito dvoma kočíkmi a chcela by som si vypýtať aj Tvoj názor. Čo sa týka podmienok - bábo sa má narodiť v júli, kočík sa bude používať v meste, v novovybudovanom satelite, kde máme nové a upravené chodníky, bývanie v rodinnom dome, čiže priestor neprekáža... z finančnej stránky tiež môže byť jeden aj druhý, aj keď je tam dosť rozdiel. Kočíky som ešte naživo nevidela, ale chystám sa do obchodu vyskúšať si ich.

Zatiaľ som podľa recenzií a videí na tom takto:

Hartan Avantgarde - proste láska, na prvý aj desiaty pohľad 🙂 Vytknúť tomu kočíku ako takému nemôžem asi nič, čo sa týka funkčnosti a kvality. Ide o dvojkombi, tak si vyžaduje ešte ďalšiu investíciu do vajíčka. Je asi o niečo (o dosť?) väčší ako Peg-Pérego, že? Tak neviem, či by som sa pri ňom "nestratila", kedže som dosť nízka. Čo si myslíš? Ale je to zas výhoda, na zimu, keď tam bábo musí ísť aj s fusakom. Viem, že ide o ťažší kočík.

Peg-Pérego - celkom sa mi pozdáva; veľká výhoda je, že sa predáva skoro all-in-one (trojkombi, nánožník...), pekné materiály... Do mesta môže byť tiež fajn, asi na takom našom upravenom teréne sa nerozhegá. Skladanie sa zdá byť veľmi šikovné. Obava - postačí korbička na zimu pre 6-9 mesačné bábo aj s fusakom, je dosť priestranná?

Ak máš nejaké skúsenosti, či už vlastné alebo od iných maminiek, prosím, sem s nimi ;)

Ďakujem!

Ahoj,

čo sa kvality aj spracovania týka, za mňa je Hartan Avantgarde úplne niekde inde - vyššie - ako Peg-Pérego Book 51 Elite. Je to krásny, pevný, jazdne výborný kočík. A váha - áno, je ťažší, ale aspoň má pod 15 kg, čo nie všetky Hartany majú (takže vlastne vcelku ok, najmä ak nejdeš stále nakladať a máš ho kde dať). Vytkla by som možno horšie riešený košík - je taký otvorený a nie až tak priestranný ako by možno mohol byť, keby bol hlbší. Strieška v ľahu tiež nebude kompletne kryť, ale nie je vôbec zlá.

Hartan Avantgarde

Peg-Pérego Book 51 Elite

U PP sa mne osobne nepáči, že tyčka vzadu zavadzia - celkovo pre nižších je to ok riešený kočík, ale pre vyšších nie je vôbec ideálny. Super je tam váha, ale sedák mi príde taký nie úplne priestranný, a hlboká vanička - tak tá už vôbec nie. Aj napriek XL v názve (niektorých Navetta vaničiek) nie sú XL - sú to jedny z najmenších dostupných vaničiek (na dĺžku pod 70 cm). Takže ak tvoje drobátko nebude ultra drobné, vydržíte tak 4 mesiace, 5 možno (s trochou šťastia). S tým, že sedák pohodlne polstrovaný je, takže nie je problém presunúť sa doň v ľahu.

Všeobecne by som to zhrnula tak, že Hartan je podstatne vyšší, lepší model - a aj ti podstatne dlhšie vydrží. Ale - áno, aj doslovne je vyšší, preto odskúšanie, najmä nižšou maminkou, je veľmi dôležité. Ak cezeň pred seba neuvidíš, bude to trochu problém. Dobrá správa však je, že aj keď je vanička vyššie, sedák je na tom o čosi lepšie.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli