Gesslein F6-aký podobný (aj iná značka), no lacnejší kombinovaný kočík porovnateľnej kvality?

Zodpovedané
23. dec 2019

Ahoj,

pri prvom synovi som mala trojkombináciu kočíka Gesslein F6. S manželom sme si ho nemohli vynachválit. O chvíľu rodím a rada by som zmenila kočík, avšak nový model je pre mňa drahý.

Rada by som však našla kvalitou porovnateľne dobrý kočík. Najdôležitejšie je pre nás pruženie kolies, možnosť prejsť doslova akýkoľvek terén a ľahké ovládanie jednou rukou (pri Gessleine doslova jedným prstom).

Zaujal ma kočík Zopa Mystic. Od značky Zopa mame trojkolku a teda je vynikajúca vo všetkých smeroch. Preto si myslím, že s kočíkom by sme boli tiež spokojní - a cenovo je o 200 € lacnejší než Gesslein.

Ak máš typy na iná značky, sem s nimi.

Veľmi pekne ďakujem

Ahoj,

Gesslein kočíky, ako aj tvoj Gesslein F6 sú výborne ovládateľné/manévrovateľné kombinované kočíky. Ich kvalita, ako aj jazdné vlastnosti, potom odráža cena, ktorá bola aj do výroby investovaná. Preto by som na začiatok chcela upozorniť, že podstatne lacnejší kočík jednoducho musel niekde urobiť kompromis a nebude rovnako neskutočne dobre ovládateľný, alebo bude menej kvalitný, menej odpružený, či inak ukrátený o nejakú vlastnosť. Tak aby si si bola vedomá, že kompromisom ceny logicky nastanú aj iné kompromisy.

Gesslein F6 Air+

Prvým kočíkom, ktorý spomeniem, aj keď teda lacnejší tak úplne nebude, Britax Go Big. Ako jeden z mála sa jeho ovládateľnosť Gessleinom vyrovná - ale ako sama vidíš, zasa sa bavíme o drahšom modele. Môže ale byť, že nájdeš nejaký zľavnený model, príp. sa rozhodneš si kočík zaobstarať bazárový, a tak by sa cena dala ustáť.

Britax Go Big

Mimo to spomeniem ABC Design Salsa 4 - o niečo lacnejší a jednoduchší, ale stále výborný a priestranný model so super odpružením. Takže ten vidím ako jednu z tvojich najreálnejších možností, ktorá by aj uspokojila tvoje potreby.

ABC Design Salsa 4

Okrem neho spomeniem aj Moon Style - pekný, ale aj odpružený a dobre spravený model. A poslednou možnosťou, ale tiež rátaj, že je to lacnejší model - každopádne podarený a príjemný - by bol Joie Versatrax.

Moon Style

Joie Versatrax

A čo sa tvojho predbežného výberu týka - Zopa Mystic, žiaľ sklamem ťa. Je chabý, absolútne mestský a neodpružený kočík s absolútne otvoreným športiakom.

Zopa Mystic

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli