Existujú lepšie kočíky ako Cybex Priam 4?

Zodpovedané
30. jún 2022

Ahoj,

používateľky často pri komentároch píšu, že Cybex Priam 4 už dávno nie je najlepší kočík.

Ktoré sú tie lepšie?

Zaľúbila som sa do Cybexu, ale odrádzajú ma videá ako kočík vŕzga a olupuje sa. Hľadám skôr modernejšie dvojkombinácie. Na prechádzky po asfaltke, možno aj trošku terén.

Ďakujem

Ahoj,

najproblémovejšie podvozky boli z roku 2021. Tam sa naozaj najčastejšie riešila lúpajúca sa koženka na rukoväti (čiastočne aj z dôvodu použitia dezinfekcií počas Covidu), ďalej potom vŕzgajúce kolieska a prasknutá polohovacia páčka. Ja som mala podvozok r. 2019 a za celých 2,5 roka som neriešila jediný problém. A to som kočíku dávala zabrať.

Tiež musíš brať do úvahy, že do diskusií píšu väčšinou užívateľky, ktoré majú s kočíkom problém. Tie spokojné väčšinou nemajú dôvod písať, tak sa teda môže zdať, že každý druhý kočík je zlý. Čas od času môže vŕzgať každý kočík. Je dôležité mu dopriať pravidelnú údržbu po zime a pravidelne premazávať.

Novší model Cybex Priam 4 by na tom mal byť lepšie. O žiadnych reklamáciách, ktoré by sa opakovali, nemám informácie.

Cybex má veľmi dobrý servis, takže pokiaľ nastane nejaký problém, tak reagujú pohotovo a závadu vyriešia čo najrýchlejšie. Každopádne, chápem Tvoje obavy.

Priam patrí medzi tie drahšie kočíky na trhu, takže obozretnosť je na mieste. Odporúčam sa pri kúpe zamerať na predajcu, ako sa stavia k reklamáciám a či počas reklamácie požičiavajú náhradný kočík.

Každý má iné predstavy o kočíku. Neexistuje žiadny kočík, ktorý by vyhovoval všetkým. Pokiaľ vyhovuje Tebe po všetkých smeroch, tak by som do neho išla. Pre mňa osobne je to najkrajší kočík na trhu a človek mu všeličo vďaka tomu odpustí 🙂. Spomeniem ešte iné varianty, napríklad Ti padne do oka ešte iný model.

Najväčším konkurentom Priamu je určite Bugaboo Fox 3. Veľa ľudí odradí korýtkovým sedením, ale nie je čoho sa obávať. Mala som niekoľko kočíka Bugaboo a patrili medzi tie najlepšie, aj deti v nich spali oveľa lepšie.

Odporúčam aj Abc Design Salsa 4 Air, ktorý som aj ja mala vo výbere u najmladšieho dieťaťa a rada ho odporúčam ďalej.

Obľúbený je aj model Joolz Day+.

A rada odporúčam modely značky Moon, ktoré majú super pomer cena/výkon. Konkrétne to sú tieto modely: Moon Relaxx Edition, Moon Rocca Edition alebo Moon ReSea S Edition (2022) .

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, neváhaj mi znovu napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia