Existuje univerzálny kočík pre aktívnu rodinu?

Zodpovedané
27. jún 2023

Ahoj,

potrebovala by som poradiť s výberom kočíka. Mala som viac kočíkov, ale všetky postupne "odišli."

Najspokojnejšia som bola s Brio Go. Teraz však potrebujeme 3-kombináciu pre marcové bábo. Sme zvyknutí veľa chodiť do prírody a nosič nechcem. Takže niečo odpružené s kolesami vhodnými do terénu. Kočík musí byť pevný, aby sa tak ľahko nerozhegal. Manžel je vysoký, takže polohovateľná rukoväť. Máme viac deti, tak čo najskladnejší po zložení. V aute nie je miesta nazvyš. Ideálne aj ľahký pre moje problémy s chrbticou. Cenovo 300 až 400 eur. Maximálne možno 500 eur, ale to by som už fakt nerada.

Existuje lacnejšia alternatíva kočíka, ktorý spľňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

ospravedlňujem sa za neskorú odpoveď, ale až teraz znovu spúšťame poradňu.

Odporúčala by som model Kinderkraft B-Tour, ktorý je vďaka nastaviteľnej rukoväti vo výške od 96,5 do 111,5 cm vhodný pre vysokých rodičov. Vďaka väčším nafukovacím kolesám s dobrým odpružením zvláda nerovnejší terén dediny. Jeho konštrukcia je odolná a pomerne nízkej váhy (13 kg). Hlboká vanička aj športové sedenie patrí k tým priestrannejším na trhu, preto v nich bude mať pohodlie aj väčšie dieťa počas celého kočíkovacieho obdobia.

Podobným modelom je Kunert Mata, ktorý má však oproti B-Tour bezúdržbové gélom plnené pneumatiky, takže nehrozí riziko defektu.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally