Existuje športový kočík, ktorý má po bokoch opierky, je odpružený a má dobre vystúžené pásy?

Zodpovedané
Dnes o 07:46

Ahoj,

hľadám športový kočík pre 6-mesačného synčeka, ktorý chce mať rozhľad, ale zároveň potrebuje mať okolo seba také korýtko. Teda pocit bezpečia. Momentálne máme Anex e/type 3-kombináciu. Vo vaničke nechce byť už dávno. Keď sme skúsili športovú časť, tak chcel od nervov rozobrať celý kočík. Má tam veľa miesta, nevie sa tak zapelešiť, padá na bok, keďže ešte nesedí.

Momentálne sa kočíkujeme v autosedačke Cybex. Už mu však odtiaľ trčia nôžky. Ide zima, takže by som rada kúpila niečo, kde bude rád, spokojný a v teple.

Moje požiadavky:

  • opierky po bokoch (prípadne typ aké dokúpiť), aby mi nepadal,
  • dobre vystužené pásy, nech ho netlačia,
  • polohovateľný do úplného ľahu (keď zaspí),
  • dobre odpružený, aby sa s ním dalo prejsť aj lesnou cestičkou,
  • ideálne s kolesami, ktoré netreba dofukovať,
  • aby bol vhodný aj do zimy, do každého počasia,
  • na výške nezáleží.

Vieš nám poradiť?

Ďakujem

Ahoj,

nie som si istá či výmena kočíka pomôže, pretože športové sedadlá sú jednoducho od výroby priestrannejšie. Jednoducho sú stavané tak, aby v nich malo pohodlie aj väčšie dieťa.

Osobne odporúčam vyskúšať vystlať športové sedadlo mäkkou a tvarovanou vložkou či podložkou. Tá vytvorí okolo dieťaťa hniezdočko a poskytne mu tak pocit bezpečia.
👉 https://shop.modrykonik.sk/sk-eur/sk/category/p...

Na trhu sú aj športové kočíky, ktoré takúto vyberateľnú podložku majú v základnej výbave. Pozri si napríklad model Espiro Miloo. Jeho bezúdržbové nenafukovacie pneumatiky plnené gélom spoločne s odpružením tlmiacim nárazy zaručujú dobré jazdné vlastnosti.

Prípadne si pozri Britax Smile III, ktorý je určený pre stredne vysokých a vyšších rodičov, ktorí sa pohybujú aj po nerovných cestách dediny. Zaujme jednoduchým zložením spolu s nasadeným športovým sedením na konštrukcii. Nie je potrebné ani hľadať miesto, kam kočík oprieť, pretože v zloženom stave stojí sám. Priestranné športové sedenie patrí na trhu k tým priestrannejším a je možné ho napolohovať do úplne rovného ľahu.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu a Kočíkopédiu. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally