Existuje niečo ako Thule Urban Glide 2 ale v lacnejšej verzii?

Zodpovedané
5. jún 2022

Ahoj,

veľmi ma zaujal kočík Baby Jogger City Elite 2, ale podľa muža je príliš drahý a považuje ho za zbytočnú investíciu. Pôvodne som si vyhliadla aj Thule Urban Glide 2, ale tam celý komplet sa pohybuje okolo 1000 eur. Ten zamietol okamžite tiež.

Páči sa mi dizajn týchto dvoch kočíkov, veľké kolieska. Zaujalo ma magnetické okienko a spôsob polohovania opierky. Taktiež "ručná brzda" mi príde ako veľmi praktická. Celkovo podľa videa od modrého koníka mi príde konkrétne ten Thule Urban Glide 2 ako splnený sen.

Existuje podobný kočík za menej peňazí?

Prípadne niečo podobné len "menej značkové". Chcela by som mať možnosť dokúpiť aj vaničku nakoľko má syn ešte len 3 mesiace a kočík by sme si potom ponechali aj pre ďalšie bábätko.

Ďakujem

Ahoj,

skúsila by som sa pozrieť po bazároch, možno sa Ti pošťastí a narazíš na super kúpu. Ja osobne by som išla radšej do bazárového a kvalitného kočíka ako do nového, ktorý je síce lacný, ale nemá také dobré prevedenie. Kočík chcete nechávať aj pre druhé dieťa, tak tým skôr by som zainvestovala do kvality. Kočíky to sú síce drahšie, takže počiatočná investícia je veľká. Potom sa dobre predávajú s minimálnou stratou. Teda ak sú v dobrom stave. Takže ich kúpa vychádza stále lepšie než zaobstaranie lacného kočíka, ktorý (ak sa skôr "nerozpadne" 🙂) sa veľmi zle predáva a ak áno, tak je to naozaj zlomok pôvodnej ceny.

Inak množstvo eshopov ponúka zľavu, najčastejšie 10 - 20%, takže aj nové kočíky sa dajú zohnať za fajn cenu. Nedávno bežala veľmi dobrá akcia na Elite 2 - starší typ, dal sa tak zaobstarať za necelých 400 eur na kocarkovo.cz, určite ich odporúčam kontaktovať.

Ďalej by som sa pozrela aj na staršie modely značky TFK. Aj keď to nie sú žiadne dizajnovky, tak sa jedná o veľmi kvalitné kočíky, ktoré v pár veciach strčia aj Thule do vrecka. Konkrétne to môžu byť tieto modely:

Môžeš k nim zakúpiť hlbokú vaničku Multi X, ktorú je možné jednoducho prerobiť na obojsmerný športiak. Menšie dieťa môžeš tak voziť čelom k sebe.

Rodičia, ktorí do kočíka nechcú veľmi investovať, tak často volia značku Hauck. Tá má fajn pomer cena/výkon. Napríklad model Hauck Rapid 3R, ale oproti Thule nemá tak citeľné odpruženie, ručnú brzdu a ten rozdiel je badateľný aj na kvalite, jazdných vlastnostiach atď.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia