Existuje ľahký športový kočík ako doplnok k Thule Urban Glide 2?

Zodpovedané
7. okt 2024

Ahoj,

chcela by som sa poradiť ohľadom športového kočíka. Aktuálne máme Thule Urban Glide 2, avšak hľadáme ešte jeden kočík na rýchle presuny autom.

Moje požiadavky:

  • dvojkombinácia s dostatočne veľkou vaničkou,
  • aby bol ľahký (vhodný na cestovanie),
  • ľahko zložiteľný,
  • aby nezaberal veľa miesta po zložení,
  • aby sa dalo pripojiť aj vajíčko,
  • aby nebol príliš labilný, nech sa zachová príjemný pocit z kočíkovania, ktorý máme pri Thule Urban Glide 2,
  • cena najlepšie do 500 EUR.

Ktorý kočík spĺňa naše požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

ak si pri kočíku Thule zvyknutá na príjemný pocit z kočíkovania, tak by som pri tejto značke ostala.

Pozri si model Thule Shine, ktorý sa taktiež pýši kvalitnou a odolnou konštrukciou, ktorá zvláda rovnejší mestský terén. Jeho teleskopickú rukoväť je možné nastaviť vo výške od 90 do 105 cm, preto je vhodný pre nižších a stredne vysokých rodičov. Má jednoduché zloženie a po zložení sám stojí. Po zložení sa zmestí aj do menšieho kufra auta - napríklad Citroën C2. Hlboká vanička má funkciu zloženia na placku, ktorá šetrí miesto pri uskladnení. Taktiež má možnosť pripojenia autosedačky – tzv. vajíčka.

Ak však chceš kočík, ktorý je cestovného typu, tak si určite pozri model Leclerc Influencer XL. Je to kočík s moderným dizajnom a funkciou samoskladania do kompaktnej veľkosti. Je vhodný na cestovanie, na časté presuny autom a aj ako mestský kočík. Vďaka svojej priestrannosti vydrží až do konca kočíkovacieho obdobia. Nízka hmotnosť a ľahká manipulovateľnosť umožňujú jeho ovládanie jednou rukou. Taktiež má možnosť nasadenia hlbokej vaničky a autosedačky – tzv. vajíčka.

Podobným modelom je štýlový cestovný kočík Maxi-Cosi Leona². Je určený aj pre rodičov, ktorí sa pohybujú po mestskom povrchu. Nízka váha a ľahká manipulácia umožňujú jednoduché ovládanie jednou rukou. V prípade častého cestovania zaujme jednoduchosťou zloženia do praktických rozmerov príručnej batožiny. Chrbtovú a nožnú opierku je možné napolohovať do takmer úplného ľahu. Športové sedenie patrí k tým priestrannejším na trhu, preto v ňom bude mať pohodlie aj väčšie dieťa počas celého kočíkovacieho obdobia.

A zváž aj model Cybex Eezy S+². Ten je určený pre rodičov, ktorí sa pohybujú po meste. Nízka váha a výborná manipulovateľnosť mu umožňujú ovládanie jednou rukou. V prípade častého cestovania autom či potreby každodenného skladania pre úschovu kočíka zaujme jednoručným zložením s funkciou samostatného státia. Športové sedenie je možné napolohovať do úplne rovného ľahu, vďaka zvýšeným bočniciam má dieťa dostatok súkromia a je chránené pred nevľúdnym počasím.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu a Kočíkopédiu. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally