Existuje ľahký kočík s väčšími kolieskami?

Zodpovedané
Dnes o 11:02

Ahoj,

hľadám ľahší a skladný kočík, ktorý nie je úplná hrkálka a má aj väčšie kolieska. Chcem, aby prešiel aj ľahší terén. Ocením okno na strieške, aby som do neho mohla dať aj fusak a používať ho v zime. Žijeme v Bratislave, takže žiadne snehové kalamity. Chcem však, aby vedel prejsť snehom, ak trošku nasneží.

Rozmýšľala som nad Joolz Aer+, ale vraj snehom neprejde. Ešte sa mi páči Cybex Beezy, kde mi zase chýba to náhľadové okienko.

Doma mám Cybex Balios, ktorý je pre mňa príliš mohutný. U babky Cybex Eezy S-Twist² , ale tam mi veľmi chýba to okienko a je tiež dosť veľký. Do obchodov mám Petite&Mars Fly. Ten je super, ale zase potrebujem čosi s väčšími kolieskami.

Vieš mi poradiť?

Ďakujem

Ahoj,

je všeobecne známe, že ani ten najlepší kočík nezvláda prejazd snehom. Zaseknú sa snehom obalené kolieska, prešmykujú na klzkom povrchu...

Čiže ak si aj kúpiš Joolz Aer+, alebo iný podobný model, tak s tým musíš rátať.

Nedávno prišiel na trh nový model Moon Zoé. Je to cestovný, ale aj mestský typ športového kočíka. Je vhodný na cestovanie, časté presuny autom a aj ako pokračovací kočík pre staršie dieťa na výlety, ktorému vďaka svojej priestrannosti vydrží až do konca kočíkovacieho obdobia. Výška fixnej rodičovskej rukoväte sedí skôr nižším a stredne vysokým rodičom. Nízka hmotnosť, ľahká manipulovateľnosť a odpružené kolesá mu zaručujú veľmi dobré jazdné vlastnosti.

Pozri aj model Espiro Fuel, ktorý je taktiež cestovným typom kočíka a v poradni ho často odporúčam. Má super funkcie – jednoručné zloženie do veľkosti príručnej batožiny. Je vhodný na cestovanie, časté presuny autom, na výlety a do mesta. Po zložení nie je potrebné ani hľadať miesto, kam kočík oprieť. Stojí sám, čo šetrí miesto pri uskladnení. Nízka váha a výborná manipulovateľnosť umožňujú jeho jednoručné ovládanie. Športové sedadlo je priestranné s možnosťou nastavenia do skoro úplne rovného ľahu s malým sklonom. Má na svoj typ odolné a odpružené bezúdržbové kolesá plnené gélom.

Je to však kočík, ktorý má fixnú výšku rodičovskej rukoväte vo výške 102 cm, vďaka čomu sedí nižším a stredne vysokým rodičom (do 160 cm).

Jediné jeho mínus za mňa sú predné kolesá bez možnosti uzamknutia. Zámok predných kolies je super vec, keď prechádzaš nerovnejším povrchom mačacích hláv či po travé, kamienkoch a podobne.

Alebo vsaď na mestskejšie typy kočíkov s väčšími kolesami ako sú Moon Zac a Easywalker Jackey2 XL.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu a Kočíkopédiu. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally