Eko koža na kočíku Junama Madena chemicky smrdí. Je to nebezpečné pre bábätko?

Zodpovedané
1. aug 2022

Ahoj,

mám kočík Junama Madena, kde je vanička a madlá z eko kože. Kupovala som ho z druhej ruky a pozerala sa naň vonku. Až v aute v uzavretom priestore som začala cítiť ako kočík smrdí. Keďže je z 2. ruky, nerobím si nádej, že to časom prejde.

Máš s Madenou skúsenosť?

Smrdí tento kočík aj podľa Teba?

Ak eko koža takto smrdí, môže to byť nejako pre bábätko nebezpečné?

Ďakujem

Ahoj,

nový kočík Junama Madena nezapácha chemicky. Skôr je to vôňa novoty ako pri novom aute, resp. inej novej plastovej veci. A po čase (vetraním) sa zápach sám stratí. Teda vyprchne.

Mohlo sa to stať čistením. Záleží od toho, aký čistič predchádzajúca majiteľka používala.

Bohužiaľ, neviem na diaľku odhadnúť, či to prejde. A ani neviem posúdiť, či keď ho znova vyčistíš ty vhodným ekologickým prípravkom, či to ten chemický zápach odbúra. Odporúčam kočík skôr vrátiť.

Ja používam na čistenie ekokože prípravok Nano Impregnácia kože a koženky NANOSOFT. Je ekologicky nezávadný a bezzápachový.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally