Dvojkombinácia pre vysokých rodičov - ideálne skladná do auta. Stokke Trailz veľkosti sa bojím...

Zodpovedané
21. jan 2021

Ahoj,

Čakáme prvé dieťatko, obaja s manželom sme vysokí - ja 180+, manžel 190+ - a neviem si celkom poradiť a výberom kočíka.

Dizajnovo a hlavne výškovo sa mi páči Stoke Trailz, ale tento kočík sa zdá byt nielen nespratný, ale aj ťažký.

Viem, že nechcem kočík s nízko posadenou vaničkou (kamaráti majú bugaboo a ja som sa pri tom kočíku cítila ako obor pri kočíku pre bábiky :( ). Problém je, že teraz sa do žiadneho obchodu nedostanem, aby som si kočík pozrela, vyskúšala a zistila, či je dostatočne vysoký.

Dizajnovo sa mi páčia kočíky ako Seed Papilio (obávam sa, že tiež je tam nízko posadené sedenie), Mutsy Icon (problém extrémne malej vaničky) a stále sa mi páči ten Stokke Trailz, ale naozaj si neviem úplne predstaviť, ako veľmi je ten kočík mohutný a či nám nezaberie cely kufor v aute. Netuším, ako je to s výškou sedenia pri Joolz, Hartan a podrobných kočíkoch, a Cybex Priam sa mi zase nepáči dizajnovo :(

Kočík budem používať v meste (občas nejaká prechádzka v prírode / lesíku) a budeme s ním aj cestovať.

Naozaj začínam byt zúfalá a strácam sa v tom. Vedela by si mi prosím poradiť vysoký, pekný a skladný kombinovaný kočík? Pripadne aspoň poradiť, či tá moja predstava o tom, že Stokke je okrem toho, že je vysoký, aj obrovský a ťažký - je reálna?

Ďakujem pekne za radu pre zmätenu budúcu matku 🙂

Ahoj,

Stokke Trailz je výškovo super. Absolútne by som ho z toho hľadiska odporučila. Vysoká váha a zlá skladnosť - bohužiaľ, tiež pravda. Ak potrebuješ niečo skladnejšie, resp. nemáš väčší kufor -- bude to problém.

Stokke Trailz Terrain

Mutsy Icon ti bude nízky. Rovno ti ho poradím vylúčiť.

Mutsy Icon

Seed Papilio - nie je malý, ale nie je ani super vysoký - tak neviem, či je to pre teba ono. Skôr nie.

Seed Papilio

Hartany - hlavne tie väčšie, nie sú nízke a výškovo by aj mohli byť. Ale skladnosťou sú na tom presne tak, ak nie horšie.

Britax Go Big2 by bol riešením minimálne s vaničkou. Tú má vyššie, plus rukoväť ide aj ozaj vysoko. Sedák je nižšie, ale to je preto, aby si dieťatko do kočíka vedelo vliezť aj samo. Celkovo je to robustnejší a ťažší kočík tiež, každopádne. Tak je to ťažko. Veľkosť kočíka sa totiž na tej skladnosti a váhe silno odrazí. A ak nie, bude to mestská “hrkálka” (aspoň podľa niektorých) a to si myslím že tiež nebudeš spokojná.

Britax Go Big2

A taký stred, stále nijak extra skladný, ale je to ok - Britax Smile III - asi tiež stojí za zmienku.

Britax Smile III

Skús možno pozrieť ešte Gesslein FX4 Life - ten ponúka možnosť prikúpiť výškové adaptéry.

Gesslein FX4 Life

Takže si ho trochu ešte zvýšiš (a bude, aj keď podobný Joolzom, pre vás rodičov vhodnejší). A je to ľahší model, skladnejší.

Alebo na denné prechádzky po okolí zaobstaraj ten Trailz a do auta a na cestovanie dokúp niečo neotočné s možnosťou nasadenia (ideálne polohovateľnej) autosedačky. Budeš tak mať kočík aj na neskôr, keď už bude dieťa väčšie.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli