Cybex Balios S Lux 2023 verzus Moon Rocca Edition+. Ktorý z nich je lepší?

Zodpovedané
17. júl 2023

Ahoj,

zháňam 2-kombináciu kočíka do mesta a občasné výlety do prírody.

Moje požiadavky:

  • Približná cena cca 800 eur.
  • Vhodný od narodenia (október 2023) po cca 2 roky, potom prejdeme na golfky.
  • Jedným z dôležitých parametrov je pre mňa váha kočíka. Ideálne max. 12 - 13 kg a dôležité sú aj rozmery. Musíme sa zmestiť do výťahu, ktorý je 90 cm dlhý a 80 cm široký.
  • Pri športiaku nechcem korýtkové sedenie.

Podľa týchto parametrov som na kočíkopédii vybrala Cybex Balios S Lux 2023 a Moon Rocca Edition+.

Ktorý kočík bude lepší?

Ďakujem

Ahoj,

modely Cybex Balios S Lux a Moon Rocca Edition + patria za mňa k TOP kočíkom na trhu. V pomere cena verzus kvalita stoja za to.

Vynovený Cybex Balios S Lux pre rok 2023 je výbornou voľbu. Po novom má vylepšené pneumatické odpruženie konštrukcie, ktorá teraz zvláda aj prejadz nerovnejším terénom. Chrbtovú a nožnú opierku je možné nastaviť do úplne rovného ľahu (180 stupňov). Disponuje mamičkami vyhľadávanú funkiu kolmého sedu, ktorý pripomína sed dieťaťa v jedálenskej stoličke. Teleskopicky nastaviteľná rodičovská rukoväť vo výške od 99 do 111 cm ho robí vhodným pre stredne vysokých a vyšších rodičov.

Jeho cena je mierne nad 800 eur, no stojí za to. Oproti modelu Rocca má o čosi menšie rozmery po zložení - (v x š x d) 110-100 x 60 x 91-81 cm a zmestí sa do Vášho výťahu. Kúpu tohoto modelu určite nebudeš banovať.

Moon Rocca Edition + je o čosi ťažší oproti Baliosu. Zároveň sa pri jeho rozmeroch v rozloženom stave - (v x š x d) 126 x 56,5 x 103 cm, nezmestí do Vášho výťahu. Takže týmto nesplnením kritériom ho z Tvojho výberu vylučujem.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally