Cybex Balios S 2v1 VS Melio Carbon - kombinovaný, ale hlavne hlboký kočík na vynášanie na medziposchodie + akú bázu k Cybex Aton 3?

Zodpovedané
28. sep 2020

Ahoj,

potrebovala by som radu, alebo aspoň tvoj názor. Vyberám kočík pre druhé dieťa. Ide mi hlavne o hlbokú vaničku, športovú časť možno ani nevyužijem, alebo krátko, keďže chcem neskôr riešiť niečo spratnejšie (aj keď pri Meliu by som to zvážila).

Chcem neskôr kočík predať - neviem, či o Melio bude záujem, Balios je evidentne veľmi obľúbený, stretávam ich množstvo. Melio by mi vyhovoval váhou, keďže bývame na medziposchodí a do výťahu sa musím dostať po schodoch. Pri prvom som mala Concord Neo - mal síce 11 kg, ale super madlá po stranách, vďaka ktorým sa mi kočík dobre niesol.

Pozerala som vaničky, ale niesom si na 100% istá, ktorá sa k nemu dá pripojiť. Vajíčko mám Cybex Aton 3, tiež by som sa chcela spýtať, akú základňu dokúpiť.

Ďakujem za pomoc, Bea

Ahoj,

Cybex Balios S je obľúbený, pretože je pekný, ľahší a skladnejší a celkovo fajn funkčný na bežné mestské používanie. Nie je ale akurát najľahší.

Cybex Balios S

Každopádne je porovnateľný s Concord Neo-m, ktorý si mala. Sedí k nemu Cot S.

Concord Neo

Cybex Melio Carbon je podobný Cybex Mios-u, ktorý ti tiež odporučím, lebo je dobre spravený, pevnejší, a aj keď trošku ťažší, naozaj kvalitnejší.

Gold línia Cybex-u je taká lacnejšie spravená a bojím sa, že ak si vezmeš čisto Melio, ku ktorému ani nie je plnohodnotná vanička, ale iba vložná mäkká vanička - hniezdo Light Cot, môže to byť také až príliš ľahké riešenie, ktoré je podľa mňa viac doplnkové, ako hlavné.
Existuje aj normálna vanička konkrétne na Melio, ale u nás mc nedostať. Ja by som v tom prípade naozaj vzala ten Mios skôr aj s klasickou vaničkou Lux Carrycot.

Cybex Melio

Cybex Mios

Ako ďalšíe riešenie mi potom príde vhodný Easywalker Charley. Tiež je super ľahunký, ale pevný, dokonca kde čo prejde a jemne ho možno aj hojdať. Vaničku má super pohodlnú, odvetrávanú a na výškových adaptéroch.

Easywalker Charley

Alebo by som potom zvážila naozajstnú, klasickú vložnú vaničku a tú vyniesla najprv a potom zvyšok kočíka. To by sa dalo aj s väčším kočíkom, ako napríklad Gesslein FX4 Classic.

Gesslein FX4 Classic

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli