Cybex Balios M vanička - sadne aj iná ako originálna, existuje nejaký adaptér na inú korbu?

Zodpovedané
1. feb 2021

Dobry deň,

chcem sa opýtať, či pasuje na Cybex Balios M aj nejaká iná vanička, alebo len tá, ktorá je určená ku kočíku - alebo prípadne, či nie je nejaký adaptér, kde si môžem pripevniť aj inú vaničku.

Ahoj,

na konštrukciu Cybex Balios M pasuje len originálna vanička Cot M. Tá je na tento podvozok vyrobená a okrem toho, že ako jediná sa dá bezpečne nakliknúť, ti aj nevyosí kompletne ťažisko. Teda kočík s ňou sa bude tlačiť viac menej optimálne, na rozdiel od inej, ktorá by bola prispôsobená na iný tvar a váhu konštrukcie, aj keby si ju na úchyty rovno narvala (neodporúčam naklikávať nasilu nič).

Cybex Balios M

Ak by si predsa len musela, asi jediný spôsob na inú hlbokú korbu, ktorý vidím ako možný a nie nebezpečný, je využiť adaptéry na autosedačku (typu Cybex/Maxi-Cosi) a na tieto adaptéry možno nakliknúť Maxi-Cosi vaničkové nadstavby (staršie) - konkrétne Maxi-Cosi/Quinny Speedi vaničku napr. (alebo akúkoľvek inú, ktoré sedí na rovnaké úchyty, ako autosedačky, napr. Cot To Go od GB).

Stojím si však za tým, že jediná optimálne sediaca bude Cot M, mienená práve na tento model.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli