Bugaboo Fox - netreba sa báť typu sedenia? Aký naň máš názor?

Zodpovedané
10. apr 2019

Zaujima ma vas nazor na tento typ kocika. Vanicka aj korytkove sedienie v sportovej casti. Nemam sa toho bat? Pri prvej som nemala korytkove sedenie. Ale tento kocik splna vsetko ostatne co ocakavam od kocika...

Dakujem

Ahoj,

Bugaboo Fox ako najnovší model značky je celkovo najprepracovanejším, najkonfigurovateľnejším a hlavne najvšestrannejším modelom, zároveň s perfektnou váhou. Rozumiem, prečo ti imponuje - je to naozaj dobre spravený, kvalitný model kočíka.

Bugaboo Fox

Značka Bugaboo celkovo prišla s týmto nápadom ‘prezliekania’ rámu z vaničkovej nadstavby na športové sedadlo - a ak si všimneš ich celosvetovú popularitu, nerobia to podľa mňa vôbec zle. Báť by som sa určite nebála, skôr si treba uvedomiť pár faktov o tomto type sedenia.

Keďže ide o korýtko, bude vždy v Lkovom tvare. Takže aj v plne sklopenej polohe má dieťatko nohy mierne podvihnuté - niektorí odborníci túto polohu ale naopak nazývajú ergonomickou, pretože pre dieťa je prirodzené si kolieska dvíhať, krčiť, celkovo sa zvinúť (ako v maternici). Jediné, kedy je toto problém, je u najmenších detí, ktoré ešte nie sú pevné v takom veľkom sedáku (ale pre novorodenca máš predsa vaničku), a potom pre deti, čo spia na boku či brušku. Ale detí vyslovene neznášajúcich korýtko je minimum a takisto sa ti môže stať opačný prípad, že dieťa chce nôžky vykladať a nepreferuje rovnú plochu / prípadne zošikmený klasický sed. V sedacej polohe totiž menšie deti v korýtkach obvykle sedia lepšie, pohodlnejšie a nešmýkajú sa.

Sedenie oboch typov má svoje výhody a nevýhody a ja ich mám samozrejme odskúšaných X v oboch typoch. Nemôžem povedať jednoznačne, že toto je lepšie a toto horšie. Skôr to závisí od celkovej kvality kočíka a jeho prevedenia - to má ale Fox naozaj zmáknuté. Náš all-time najobľúbenejší kočík bol tiež korýtkový.

Vaničková nadstavba je naopak, práve kvôli rámu spoločnému so sedadlom a tým pádom väčšiemu, priestranná a pohodlná. Neboj sa, je dostatočne spevnená a vhodná pre novorodenca, aj na zimu. Dieťatko samozrejme bude ešte vo fusaku, takže naozaj nemám obavu.

A ešte - to, že textílie dávaš na jeden rám, beriem ja skôr za plus. Nemusíš tak skladovať veľkú nadstavbu v čase, keď vaničku/sedadlo nepoužívaš. Odložíš len malý balíček látok a spevnení.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli