Bugaboo, Cybex alebo Joolz? Aký kombinovaný kočík vybrať na rozbité chodníky a so psíkom?

Zodpovedané
3. jan 2020

Ahoj! 🙂

Asi ako každá budúca mamina hľadám ideálny kočík, ktorý by vyhovoval mojim predstavám a hoci som si pozrela už naozaj veľké množstvo recenzií, nejak si neviem dať rady.

Dizajnovo sa mi najviac páčia značky Bugaboo, Cybex a Joolz. Bábo by malo prísť na svet v máji. Kočíkované bude predovšetkým v meste po rozbitých chodníkoch spolu so štvornohou kamoškou, ktorú bude treba sem tam niekde do kočíka upratať - preto by som potrebovala fajn úložný a dostupný priestor. Ideál by bol zrejme Bugaboo Donkey, no niesom si istá či to nie je zbytočná “opacha”, ak ostaneme možno v najbližších rokoch len pri jednom dieťatku.

Druhým favoritom bol Bugaboo Bee, kde sa mi pozdáva hlavne ten prechod na športovú časť, ktorá sa mi spomedzi všetkých najviac páči z dlhodobejšieho hľadiska sa mi zdá aj najpohodlnejšia - avšak tu sa mi zas zdá vanička príliš malá, ak by sa nám narodilo bábo väčšieho vzrastu. Logicky mi potom vyplýva pri tejto značke rozhodnúť sa medzi Cameleonom a Foxom - avšak tam sa mi zas vidí celkom komplikovaná dostupnosť práve do úložného priestoru, pokým je využívaná vanička - a potom sa mi zas tá športová verzia až tak nepozdáva.

Čo sa Cybex-u týka, tam sa mi páčia obe verzie, aj keď čo sa týka konštrukcie, tak sa viac asi prikláňam k verzii Priam, aj podľa recenzií mi to tak vychádza, že by mal zvládnuť aj prípadne ťažší terén.

Joolz je už asi len taká tá posledná možnosť - nejak nie som z neho úplne paf, ale zdá sa byť celkom obľúbený - tak na ňom možno niečo bude. Tam by som sa asi najviac prikláňala k verzii Day.

Keď si to tak zhrniem, najlepšie recenzie mi vychádzajú na Bugaboo. No ak by šlo skombinovať viacero kočíkov v jeden, tak by som siahla po bočnom úložnom priestore z Donkeyho a športovej verzii z Bee (asi aj jeho spratnosti pri zložení) - a vanička čím priestrannejšia, tým lepšia.

Aký je váš názor na dané typy? Máte nejakého favorita?

Ahoj,

Bugaboo Donkey i napriek tomu, že je to kočík väčší, tak nie je vyslovene opacha. Nie je v mono móde dokonca ani taký ťažký - na to, že s ním prejdeš aj ozaj nerovnosti. Plusom je robustnejšia konštrukcia, teoretická pripravenosť na ďalšie dieťa a ku psíkovi mi príde ten bočný košík úplne ideálny, pravdupovediac.

Bugaboo Donkey 2

Čo sa Bee-čka týka, mne osobne sa tá športová časť až tak ako tebe nepáči. Veľmi nízko pri zemi, taká plochá - tvrdšia, nepríde mi ideálna pre malinké dieťa, a potom pre staršie postupne začne byť skôr menšia (aj keď vyslovene malá nie je, len mi tam dosť chýba tá opierka nôh, ak sa tento kočík využíva ako športový plnohodnotne).

Ďalej k tým malinkým kolieskam, na tebou spomínané rozbité chodníky a iné teréniky to nie je nič moc. Ani ťažisko každému nesadne - manipulácia napríklad oproti Cybex Mios-u je opakovane potvrdená ako horšia, rôznymi maminami nezávisle od seba - nie je to len môj názor. A ku kompaktnosti - tento dizajn už bol podľa mňa prekonaný. A na to, aký malý je to kočík, vôbec nie je taký kompaktný, ako by sa zdalo. To už sami zasa viac pozdáva iCandy Raspberry, podobný model a so zvyšovacími adaptérmi - ale žiaľ u nás až tak dostupný nie je (a tiež nie je až taký malý, ako niektoré novšie modely).

Bugaboo Bee 5

Cybex Mios 2

iCandy Raspberry New (2018)

Za mňa, mimo hava, Fox ako najviac full-size možnosť, ale pritom ľahká a veľmi schopná, asi aj vyhráva. Nemyslím, že je to taký problém s tým košíkom - a vaničku tiež budeš používať len kratšie. Ja by som sa toho nejak zvlášť nebála.

Bugaboo Fox

K Cybex Priamu - áno, má väčšie kolesá. Je to celkovo dobrý a praktický, ale najmä mestský kočík, s tým počítaj. Mne príde dobrý, ale Bugaboo akosi o kúsok lepšie. Aj keď, menej skladnejšie.

Cybex Priam 3

Joolz sú dobre spravené, aj keď ťažšie, neskladnejšie kočíky s plytším sedením, čo sa korýtok týka - teda hovorím aj o modele Day. Určite to nie je zlá voľba, len ho asi neskôr vymeníš, keď sa pre neho rozhodneš. Ja by som radšej vidiac tvoju preferenciu Bee-čka a menších, praktickejších modelov, tu poradila spratnejší a praktickejší Hub.

Joolz Day3

Joolz Hub

Čiže za mňa nejak vyhráva to BGB, aj keď akurát Bee nie. A ešte by som spomenula Easywalker Harvey2 či menší Charley, čo mi príde podstatne praktickejší, aj keď stále malý, ľahký, spratný kočík.

Easywalker Harvey2

Easywalker Charley

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli