Bugaboo Butterfly verzus Joolz Aer+. Ktorý je lepší?

Zodpovedané
18. sep 2023

Ahoj,

už asi mesiac sa rozhodujem medzi Bugaboo Butterfly a Joolz Aer+.

Ide mi hlavne o jazdné vlastnosti. Bývame v Prahe v centre, kde sú chodníky, mačacie hlavy a používame MHD. Inak viem, že Bugaboo Butterfly nejde do ľahu, ale na predajni mi skrátka oproti Joolzu prišiel viac premakanejší. Páčilo sa mi tiež, že súčasťou je opierka nôh.

Do ktorého z týchto dvoch by si išla ty?

Ďakujem

Ahoj,

jazdné vlastnosti má o čosi lepšie Bugaboo Butterfly, pretože má dvojité odpruženie všetkých štyroch kolies.

Oproti nemu má Joolz Aer+ tvrdšie opruženie, čo budeš pri jazde mačacími hlavami určite cítiť.

Osobne by som si tiež vybrala Butterfly, alebo by som zvážila kúpu modelov Bugaboo Bee 5 či Bugaboo Bee 6. Tie majú možnosť sklopenia chbrtovej opierky do úplného ľahu či kolmého sedu, o čosi väčšie kolesá a skladajú sa jednoducho.

Najdôležitejši je, aby si vždy pri prejazde nerovným terénom (mačacie hlavy) nezabudla zaaretovať (zamknúť) predné kolesá, inak si ich poškodíš!

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally