Britax B-Motion 4 Plus vs. Valco Snap 4 Trend alebo Trend Sport - aký pohodlný a ľahko ovládateľný športový kočík?

Zodpovedané
1. sep 2020

Dobry den,

Neviem sa rozhodnut ktory kocik je vhodnejsi. Chcem hlavne pohodlny a lahko ovladatelny kocik. Rozhodujem sa medzi Britaxom, ktory sa mi lubi dizajnovo a je dostatocne siroky. Valco ma vyhodu, ze je lahky, ale kedze kocik nebudem prenasat, tak vaha nie je az taka podstatna. Vyuzivat ho budem hlavne po meste a sem tam lesna cesticka.

Dakujem

Ahoj,

ak sú jazdné vlastnosti prioritou a kočík má byť pre dieťa čo najpohodlnejší, tak neviem, či by som vyberala práve v týchto vodách.
Britax B-Motion 4 Plus je skôr z kočíkov nemotornejších a mne osobne ani nesedí ťažisko tejto línie. Takže určite odporúčam pred kúpou naložený kočík vyskúšať. Ani sedák nie je 100% - jedná sa o dosť šikmé sedenie a nie každému dieťatku to vyhovuje. Plusmi by naopak bolo naozaj priestranné sedadlo a kolesá, čo prežijú aj nerovnosti. Odrazí sa to však na váhe a horšej skladnosti.

Britax B-Motion 4 Plus

Valco kočíky sú tiež priestranné a sedák je na tom lepšie. Ale doliehanie striešky maminy niekedy kritizujú a tiež tvrdšiu, neodpruženú jazdu. Určite budeš chcieť skôr nafukovačky (Sport), ak neriešiš váhu až tak, ale aj tak, ťažiskom a celkovo sú tiež aj o dosť lepšie kočíky.

Valco Baby Snap 4 Sport

Valco Baby Snap 4 Ultra Trend

Valco Baby Snap 4

Valco Baby Snap 4 Sport Trend Tailormade

Valco Baby Snap 4 Trend

Zváž plusy a mínusy a choď si ich ideálne odskúšať. Ja osobne by som ale pozerala určite skôr po trojkolkách ako Baby Jogger City Mini GT2.

Baby Jogger City Mini GT2

Zo štvorkoliek zasa Gesslein S4, TFK Dot 2, ale aj niečo ako Nuna Tavo.

Gesslein S4 Air+

TFK Dot 2

Nuna Tavo

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli