Baby Jogger City Mini GT2 verzus Thule Spring. Ktorý je lepší?

Zodpovedané
14. apr 2022

Ahoj,

rozhodujem sa medzi Thule Spring a Baby Jogger City Mini GT2. Hľadám športiak pre 9 mesačnú, ktorý zvládne príležitostne aj mierny terén (lesná cesta), nerozhrká sa po roku, je ľahko ovládateľný a skladný.

Vychádza mi to na Baby Jogger City, ale vizuálne sa mi až tak nepáči. Tam ma láka Thule, ku ktorého vizuálu sa priblížil Baby Jogger City Mini GT2 2 Single.

Aký je rozdiel v porovnaní s Baby Jogger City Mini GT2?

Ďakujem

Ahoj,

nedávno som riešila rovnakú otázku ako ty a rozhodla som sa pre Baby Jogger City Mini GT2 🙂.

Thule Spring je ľahší (10 kg), ale priestorovo je o dosť menší a nemá polohovanie nôh. Je nutné ho dokúpiť zvlášť. Oproti Baby Jogger City Mini GT2 má výhodu v tom, že nemá zadnú stredovú tyč pri kolesách, ktorá často prekáža v chôdzi vysokých rodičov. Ďalej má lepšie prístupný nákupný košík, dlhšiu striešku a celkovo pôsobí elegantnejšie. Rukoväť má teleskopickú.

Baby Jogger City Mini GT2 zase ponúkne oveľa väčšie rozmery sedenia na šírku a aj na dĺžku. Striešku má položenú vyššie, takže sa do kočíka zmestí pohodlne aj väčšie dieťa a stále má dosť miesta nad hlavou. Čo sa týka jazdných vlastností, tak sú porovnateľné, ale GT2 mi príde lepšie odpružený a nie tak „tvrdý“. Rukoväť má otočnú a je možné ju nastaviť do podobnej výšky.

Aj keď sa mi Thule Spring páči vzhľadovo oveľa viac, tak Baby Jogger City Mini GT2 ma zaujal predovšetkým rozmerným sedením a pre mňa lepšími jazdnými vlastnosťami. Každopádne sa jedná o veľmi podobné a podarené kočíky, takže ani jedným neurobíš chybu.

Držím palce vo výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia