Autosedačka LORELLI AVIATOR s Isofixom, 0-36 kg - názor? Alebo radšej Cybex?

Zodpovedané
18. dec 2019

Dobrý deň,

Chcela by som Vás poprosiť o Váš názor na autosedačku Lorelli Aviator s Isofixom, kategória 0-36 kg. Páči sa mi, že je otočná.

Syn má 13 kg a 17 mesiacov. Dcéra 6 rokov používa Cybex Pallas 2fix. Páči sa v nej aj synovi, ale pri hľadaní som našla túto a nevidím žiadne recenzie a neviem ani, aké má crash testy... Nepoznám ani značku.

Prosím o radu a Vašu skúsenosť, či je vhodná, alebo radšej zainvestovať do overenej klasiky a kúpiť aj synovi Cybex...

Ďakujem

Ahoj,

nenašla si recenzie na Lorelli Aviator, lebo je to malá, lacnejšia značka, nie veľmi známa - a tak recenzií prakticky niet. Čo sa týka ADAC testov, tiež nie sú k dispozícii. Je na trhu primnoho takýchto malých, lacnejších modelov od menej známych značiek a oni ich jednoducho nedokážu všetky pokryť.

Ja osobne začnem ale tým, že ti tento model neodporúčam. Práve kvôli žiadnym väčším bezpečnostným testom a recenziám. Pri lacnejších modeloch sú o to dôležitejšie, aby si vedela, či sa jedná o bezpečný model, alebo len lacnú autosedačku “aby nejaká bola”.

Ďalšia vec je kategória 0 - 36 kg. To je risk sám o sebe - veď ako autosedačka rovnako ochráni miminko, aj 10, 12 ročné dieťatko?
Musí byť na to ultimátne prepracovaná, a to sa lacno a jednoducho asi ani nedá urobiť. Aj veľkí, známi výrobcovia overených a bezpečných autosedačiek s touto kategóriu dosť bojujú a dobre sa im tam modely nedarí robiť - tak to veľmi ani radšej neskúšajú. Jednou z mála takých známejších, ok ale nič extra, takže až tak ti ju neodporučím by bola Joie Every Stage. Ale ja by som jednoznačne šla do inej, vyššej, viac ohraničenej kategórie.

Naopak, Cybex Pallas je výborná autosedačka - takže ak sa v nej synovi páči a ty si ochotná do nej zainvestovať, za mňa určite 100% radšej tú.

Druhou možnosťou je mladšiemu ponechať túto, 9-36 kg kategóriu s pultíkom a zaobstarať novú dcére - už jednoduchšiu, no dobrú 15 - 36 kg. Ak peniažky riešiš, dobrá no nie drahá, aj s isofit (jednoduchšia forma isofixu) konektormi by bola Joie Trillo LX. Akákoľvek Cybex, Britax Römer či Maxi-Cosi (napríklad výborná Rodifix) budú tiež postačovať. A nájdeš lacnejšie aj drahšie modely, s aj bez Isofixu - podľa toho, čo vyžaduješ a aká je tvoja predstava.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli