Autosedačka Cybex na Mamas&Papas Sola 2 MTX - ktorý model? Alebo iná značka? Polohovateľnosť?

Zodpovedané
20. jan 2020

Ahoj,

máme kočiar Mamas & Papas Sola 2 MTX. Aktuálne hľadám sedačku (vajíčko) do auta + aby sa dala aj nakliknúť pomocou adaptérov. Pozerám po značke Cybex... ale je ich toľko...celkom sa mi páči Aton 5 (+isofix základňa), ale neviem, či je to vhodná voľba - alebo radšej niečo polohovateľné?
Poprípade si nechám poradiť, do ktorej ísť - kľudne aj iná značka...

Dakujem 🙂

Ahoj,

k Mamas&Papas Sola 2 MTX je Cybex Aton 5 určite vhodná voľba - je to bezpečné vajíčko. Čo sa polohovania týka - u Cybexu Cloud modelov - je to dobrá možnosť, ale využiteľná realisticky pre rodičov, čo často s bábom cestujú a potom ho majú na kočíku v nakliknutom vajíčku. Vtedy si ho sklopia do ľahu, a je to pre neho bezpečnejšie aj zdravšie (sklopená poloha vajíčka nie je vhodná na dlhodobé zotrvávanie).
Naopak, ak cestujete pravidelne dlhé trasy, vajíčko čo sa dá sklopiť je takmer nevyhnutné, resp. veľmi praktické a dieťatku neškodiace riešenie. Také však ponúka len značka Kiddy (Evolution Pro). Ak ste dlhé hodiny na cestách často, určite je vhodné ho zvážiť. V iných prípadoch, dovolím si tvrdiť, si vystačíte aj s bežnou autosedačkou.

Mojou osobnou voľbou, okrem Cybexu teda, sú aj Maxi-Cosi autosedačky - moji synovia mali ich sklon najradšej, a sú naviac aj veľmi ľahké (ľahšie ako Cybex-y, čo pri prenášaní z a do auta/bytu oceníš), plus priestrannejšie (také Maxi-Cosi Cabriofix je jedno z najpriestrannejších vajíčok - autosedačiek kategórie 0+ - čo som videla).

Mamas&Papas Sola 2 MTX

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli