Autosedačka 15-36 kg pre štvorročného - Caretero Huggi Isofix či Recaro Monza Evo Seatfix?

Zodpovedané
4. dec 2019

Ahoj,

hľadala som autosedačku pre môjho 4ročného syna - od 15 do 36 kg. Neviem sa rozhodnúť medzi Caretero Huggi Isofix a Recaro Monza Evo Seatfix. Zdajú sa mi obe pohodlné aj bezpečné.

Môžem poprosiť poradiť? Nad podsedákom určite nerozmýšľam.

Ďakujem

Ahoj,

obe vyzerajú fajn, no ja by som z fleku Caretero vyhodila z výberu. Mrzí ma to, “na papieri” vyzerá dobre, ale nie je špeciálne testovaná (ADAC či OAMTC), takže reálnu bezpečnosť len ťažko posúdiť. Berúc k tomu do úvahy, že sa jedná o relatívne mladú značku (Caretero existuje od roku 2009) a nijaké špeciálne skúsenosti s autosedačkami nemajú, ja by som do nej radšej nešla. Najmä, ak existuje toľko kvalitnejších a testovaných značiek aj v nižšej cenovej kategórii.

Recaro Monza Evo Seatfix - je super značka a aj v ADAC teste má super hodnotenie. Takže za mňa je tu jasným víťazom.

A ak by si rada ešte niečo na zváženie, namiesto hneď vylúčenej Caretero sedačky, ja osobne by som pozrela na Joie Trillo LX, čo je tiež dobre testovaná, Isofixová sedačka pod 100 eur.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli