Aký terénny kočík pre 190 cm vysokých rodičov?

Zodpovedané
2. jún 2022

Ahoj,

potrebovala by som športový kočík, najlepšie terénny. Môže byť aj trojkolesový, na tom mi nezáleží.

Požiadavky:

  • väčšie kolesá,
  • vhodný pre 190 cm vysokých rodičov,
  • väčší priestor aj pre dieťatko - aj čo sa týka dĺžky aj váhy,
  • výhoda by bol ľah (síce dieťa už v kočíku nespáva, ale na výletoch by aj mohol),
  • po zložení, aby sa zmestil do kufra auta.

Zaujal ma Hauck Runner, ale tam sa mi nepozdáva opierka na nohy. Nie som si istá, či je to veľká nevýhoda že je to na pevno alebo ani nie.

Aký je Tvoj názor?

Ďakujem

Ahoj,

Hauck Runner 2 patrí medzi tie lacnejšie kočíky, kde kvalita zodpovedá cene, ale za tú jeho cenu je človek schopný hocičo mu odpustiť 🙂. Pokiaľ nie si náročná, tak by Ti mohol vyhovovať. Sedenie je dostatočne priestranné. Na dĺžku je teda kratší, ale dieťa môže mať nohy na podnožke. Čo sa týka opierky na nohy, tak aj na tento kočík sa dá zakúpiť polohovanie nôh. Vďaka nemu budú nôžky zdvihnuté pri spánku a predĺži sa tým aj ložná plocha. Zakúpiť ho môžeš napríklad na eshope ma-tata.

Medzi viac priestranné terénne kočíky patrí Baby Jogger City Elite 2, ktorý možno sklopiť do úplného ľahu, vrátane opierky nôh. Oceníš u neho aj celkom ľahkú hmotnosť (11,6 kg) a dobrú skladnosť.

Ďalej odporúčam aj Thule Urban Glide 2, ktorý má sedenie o dosť užšie, ale aj tak je dostatočne priestranný. Oproti Elite má väčšie nafukovacie kolesá a ručnú brzdu. Chrbtovú opierku sklopíš tiež do ľahu, ale polohovanie nôh treba dokúpiť. Po odobratí kolies je veľmi kompaktný a je ešte o niečo málo ľahší (11,4 kg).

A do tretice to môže byť aj TFK Mono, ktorý je z uvedených kočíkov najťažší (15,5 kg). To nemusí každému vyhovovať, ale aj napriek tomu sa s ním veľmi dobre manipuluje a je skladný. Aj keď menšie kolesá, tak prejde ľahko aj náročným terénom. Rukoväť nastavíš až do výšky 122 cm, takže je ideálna pre vysokých rodičov. Nájdeš u neho aj polohovanie nôh, madlo. Samozrejmosťou je predĺžená strieška, priestranné sedenie s možnosťou úplného ľahu alebo ručná brzda.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia