Aký spratný športový kočík je vhodný pre dlháňa?

Zodpovedané
9. mar 2022

Ahoj,

hľadám športový kočík pre 9 mesačného syna, ktorý akosi rýchlo vyrástol. Momentálne máme kočík Joie Brisk LX, ale je mu už malý. Keď je kočík plne sklopený, tak spiaca plocha má cca 85 cm.

Ktorý kočík má dlhšiu spaciu plochu?

Musí byť vhodný na cesty. Oceňujem ľahké skladanie a spratnosť, nech nezaberá veľa miesta.

Ďakujem

Ahoj,

priestranné kočíky s dlhou spacou plochou nie sú bohužiaľ príliš skladné a ľahké.

Najľahší a najskladnejší kočík s dostatočne veľkými rozmermi je napríklad Valco Baby Snap 4 Trend Tailormade. Má 8 kg a cez 93 cm dlhú ložnú plochu, ktorá je 34 cm široká. Nájdeš u neho nastaviteľnú rukoväť, naozaj dlhú predlžovaciu striešku a fajn sú aj koženkové poťahy rukoväte aj madla. Ďalej má penové kolesá, priestranný kôš a tiež ľahké ovládanie aj skladanie jednou rukou. Vzhľadom k jeho nízkej cene, praktickosti a rozmerom, nemá konkurenciu. U mamičiek je to veľmi obľúbený kočík a ja sa nedivím.

Ďalej ma napadá Babystyle Oyster Zero, ktorý sa jednoducho ovláda aj skladá jednou rukou a ponúka jednu z najširších sedačiek na trhu. Ložnú plochu má dlhú 91 cm a širokú 41 cm. Váhovo sú na tom s Valcom podobne.

Prípadne pozri ešte na túto otázku z poradne, spomínala som tam tiež priestranné kočíky, ale váhovo sú už nad 9 kg.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia