Aký športový kočík vybrať?

Zodpovedané
19. júl 2022

Ahoj,

doma máme dvojkombináciu kočíka BabyActive Musse. Kvôli Covidu-19 sme kočík kupovali cez internet. Dcérka mala v júni rok a ešte nechodí.

So športovým variantom nie sme vôbec spokojní. Má hrozne dlhý sed a madlo má dcéra kdesi pri kolenách. Celkovo nie je pohodlný a hoci nie je celkovo veľmi kočíková, premýšľame o kúpe iného športiaku. A tu nastáva kameň úrazu. Dcérke sa veľmi páčilo v kočíku u kamarátky, ktorá má Cybex Priam.

Po desiatkach hodín strávených pri výbere som narazila na Cybex Balios S Lux. Ten spĺňa v podstate všetky moje požiadavky - otočná vanička, ľahko prístupný kôš na nákupy, skladnejší, nie tak veľmi ťažký.

Prečo teda vlastne píšem? Napadlo ma, že sa poradím s Tebou.

Existuje ešte nejaký podobný kočík, ktorý by stál za úvahu?

Ďakujem

Ahoj,

ak sa dcére v kočíku páčilo a aj Tebe vyhovoval, tak môžeš zakúpiť len športový variant Cybex Priam 3 z bazáru. Cena je teda vyššia, ale jedná sa o kvalitný a priestranný model, ktorý neskôr zase dobre predáš.

Cybex Balios S Lux je určite dobrou voľbou. Rada a často ho odporúčam tu v poradni 🙂. Oproti Priamu nemá také priestorné sedenie, ale aj tak je dostatočné.

Podobným typom je potom aj Zopa Quest, ktorý má navyše výhodu v odvetrávaní zadnej časti sedačky.

Ďalej to môže byť aj Britax Strider M, ktorý má veľmi dobré odpruženie na svoj typ. Tiež sa jedná o ľahký (10 kg) a skladný kočík s možnosťou obojsmerného nasadenia sedačky. Oceníš u neho aj extra priestranný nákupný košík s nosnosťou 7 kg.

A môže to byť aj Moon Resea Sport či Joolz Hub+.

Pozri si ich a keby si mala akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia