Aký športový kočík pre veľké dieťa a vyšších rodičov?

Zodpovedané
29. nov 2022

Ahoj,

hľadám športový kočík, ktorý by vyhovoval našim parametrom:

  • dlhá strieška (ideálne s možnosťou vetrania),
  • otočný do smeru a aj protismeru jazdy,
  • priestranný pre valibuka,
  • gélové alebo iné bezúdržbové kolesá (nie hrkálky),
  • možnosť do úplného ľahu,
  • vhodný pre vyšších rodičov (najmä ocka, mamina má 170 cm).

Ktorý kočík odporúčaš?

Ďakujem

Ahoj,

pre vysokých rodičov je vhodný napríklad Babystyle Oyster 3. Má teleskopicky nastaviteľnú rodičovskú rukoväť vo výške od 102 do 112 cm. Chrbtová opierka má 48 cm a patrí k tým trošku kratším. Má priestranné sedadlo s nosnosťou 22 kg.

Potom tu je aj cenovo dostupný športový kočík Baby Monsters Alaska. Materiál jeho striešky je skôr vhodný do letného počasia, pretože látka nie je tak husto tkaná. Je priesvitnejšia a tenšia.

O čosi drahším modelom je Britax Strider M. Je to kočík, ktorý je svojím tvrdším odpružením vhodný do mesta. Patrí do cenovej kategórie kočíkov do 420 eur a u rodičov je populárny. Má priestranné sedadlo a dlhú XXL striešku, spolu s ktorou vytvoria dieťaťu bezpečné útočisko pred poveternostnými podmienkami.

Najdrahšou voľbou, ktorú však poznáš na kvalite je kočík Baby Jogger City Sights. Je výborný pre vysokých rodičov, a to nielen teleskopicky nastaviteľným rodičovským madlom. Má tomu prispôsobenú zadnú os na kolesách, ktorá je umiestnená vyššie, aby o ňu dlhé nohy rodiča nezakopávali.

Ak však hľadáš športový kočík, ktorý prejde aj nerovný terén dediny, tak si určite pozri Zopa Move Cross. Patrí k obľúbeným, cenovo dostupným a veľmi dobre hodnoteným našimi mamičkami. Má nenafukovacie pneumatiky plnené penou s dvojitým odpružením, ktoré je vhodné aj na nerovnejší terén dediny. Má teleskopickú rodičovskú rukoväť, ktorú nastavíš vo výške od 97 do 109 cm.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally