Aký športový kočík pre sediace 7-mesačné bábo?

Zodpovedané
2. dec 2022

Ahoj,

hľadám športový kočík pre 7-mesačné sediace bábo. Bude využívaný na rýchle presuny a na dlhý spánok. Teraz máme 3-kombináciu Dorjan a športová časť už veľmi neslúži. Je to veľký a ťažký kočík, ale má pevnú konštrukciu.

Kočík každý deň vynášam na schody, preto by mal mať nižšiu váhu. Chcem však, aby bol stabilný.

Výška rodičov - 170 a 180 cm.

S kočíkom chodíme prevažne po chodníkoch v obci, nevylučujem však jarné prechádzky v miernom teréne. Mal by zvládnuť sneh. Uvítala by som, keby bolo otočné sedadlo, ale nie je podmienkou. Kolesá môžu byť nafukovacie, ale aj nemusia.

Už nechcem kupovať iný. Cena cca 200 eur. Môže byť aj bazárový vo výbornom stave.

Som stratená vo výbere. Iný som ešte nemala, a to máme tretie bábo.

Ďakujem

Ahoj,

nie som si istá, či dokážem poradiť kvalitný kočík v takej nízkej cene.

Pozri si kočík Carrello Pulse, ktorý má pohodlné a priestranné neotočné sedadlo s nosnosťou 22 kg a výškou chrbtovej opierky 52 cm. Jeho konštrukcia spolu so športovým sedadlom váži 10,4 kg. Otočná rodičovská rukoväť sa dá nastaviť do výšky 110 cm. Jeho kolesá plnené penou s priemerom zadných kolies 23 cm zvládajú aj zhoršený terén (sneh, mierny terén).

Zváž aj podobný model Lionelo Annet Tour, ktorý je vybavený nenafukovacími kolesami plnenými penou a dvojitým odpružením. Má naviac aj mäkkú vyberateľnú vložku, ktorú pri 7-mesačnej dcérke oceníš. Má polohovateľné neotočné sedadlo, ktorého plusom je funkcia kolmého sedu.

Prípadne bazárový model Cybex Balios M. Ten má otočné sedadlo mierne korýtkového typu, ktoré s vyššou 17 kg nosnosťou zvládne aj väčšie dieťa. Jeho väčšie tvrdšie odpružené kolesá sú vhodné prevažne do mesta, no majú zvládajú aj mierne zhoršený ľahší terén (štrk, tráva, sneh, mokré líste a pod.).

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally