Aký športový kočík pre 7 mesačné dieťa, aby bol otočný a dal sa sklopiť do ľahu?

Zodpovedané
17. mar 2022

Ahoj,

poprosila by som o názor na kočík.

Čaká nás prechod z vaničky. Jazdili sme v Camarelo Sudari. Ten nám ako športiak vyhovovať nebude. Je príliš mohutný a priestoru v byte ubúda.

Rodičia nám kúpili bez konzultácie športiak Britax B-Agile R, ktorý hoci vyzerá pekne, ale mi v ňom dosť chýba možnosť otočenia. Predsa len nechať 7 mesačného napospas svetu mi príde jednoducho ešte skoro. Doteraz pozeral iba na mňa.

Potrebovala by som niečo do mesta, čo pôjde do úplného ľahu (nesedí), otočného. Pozerala som sa na Joie Versatrax, ale nie som si istá.

Vieš poradiť vhodnejší variant?

Nejaké extra terény nechodíme, ale keď zvládne aspoň uhladené lesné cesty, budem rada. Ideálne skladnejší kúsok.

Ďakujem

Ahoj,

pozri na túto otázku z poradne, nájdeš tam ďalšie tipy na kočíky, ktoré by Ťa mohli zaujať. 🙂

Inak za mňa je Joie Versatrax veľmi podarený kočík za super cenu. Rada ho odporúčam. Okrem priestranného sedadla, kam sa zmestí aj väčšie dieťa. Má väčší aj nákupný košík s vreckom na drobnosti. Samozrejmosťou je polohovanie chrbta aj nôh až do úplného ľahu. Ľahko sa s ním manipuluje, navyše aj skladanie zvládneš jednou rukou do kompaktných rozmerov. Vďaka väčším odpruženým kolesám a tlmičom nárazov si dobre poradí aj s terénom.

Ak Ti inak značka Britax vyhovuje, tak sa pozri na novší a otočný model Britax Strider M. Oproti Versatrax nepôsobí tak otvorene. Nájdeš u neho nižšiu hmotnosť (10 kg) a tiež nastaviteľnú rukoväť, dostatočne veľkú nosnosť a bezúdržbové gumové kolesá, ktoré sú plnené penou. Striešku má naozaj dlhú a jeho košík uvezie až 7 kg. Konštrukcia kočíka je odpružená aj centrálne, takže si s prípadnými nerovnosťami poradí dobre. Je možné s ním aj ľahko hojdať.

Držím palce vo výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia