Aký športový kočík pre 6-mesačného chlapca?

Zodpovedané
2. sep 2022

Ahoj,

hľadám športový kočík a dúfam, že mi pomôžeš s výberom. 6-mesačný syn je veľmi zvedavý a z hlbokého kočíka sa dvíha, preto uvažujem nad športovým.

Hľadám:

  • športový kočík,
  • rozpočet je okolo 300 - 400 €,
  • pre 6-mesačného chlapca,
  • mal by zvládnuť aj náročnejší terén na dedine (sme zvyknutí na veľké kolesá z kočíka Inglesina Sofia),
  • mal by byť ľahký,
  • mal by mať nánožník,
  • mal by mať dostatok priestoru na teplý fusak na zimu,
  • dlhá strieška.

Uvažovala som aj nad kúpou športovej sedačky Aptica pre podvozok Ergo bike značky Inglesina, ktorá by ma vyšila 370 €. Páči sa mi, že tam je možnosť predĺženia opierky nožičiek a aj dlhý nánožník.

Aký máš na to názor?

Radšej nový športový kočík, alebo len dokúpiť športovú sedačku k podvozku, ktorý už mám?

Ďakujem

Ahoj,

pokiaľ si so svojím kočíkom Inglesina Sofia spokojná, tak nevidím dôvod neprikúpiť iba samostatné športové sedadlo.

Ak sa ti ale zdá Tvoj kočík ťažký a chcelo by to zmenu, tak, si pozri cenovo dostupné modely Zopa Move alebo jemne vylepšenú novšiu verziu Zopa Move Cross. Vylepšením prešli jeho kolesá, ktoré už nie sú z tvrdenej gumy, ale má nenafukovacie pneumatiky plnené penou. Obidva vážia iba 10 kg, čo je oproti Tvojej Sofii o 4,7 kg menej.

Podobným modelom je aj o niečo ťažší Muuvo Slick. Ten váži 12 kg. Má športové sedadlo položené vyššie a celkovo pôsobí viac robustnejšie. Má 52 cm výšku chrbtovej opierky a jeho opierka nôh je predĺžiteľná.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally