Aký športový kočík pre 5-mesačné bábätko do 500 eur?

Zodpovedané
10. feb 2023

Ahoj,

hľadáme kočík pre skoro 5-mesačnú dcérku, ktorá sa zatiaľ ani neotáča. Rada by som ju už pomaly začala dávať do polosedu, aby sa mohla obzerať. Zároveň chcem, aby si v ňom mohla aj kvalitne pospinkať. Ja mám 160 cm a manžel 170 cm. Kočík by mal byť ľahší s pevnejšou konštrukciou a kvalitnými kolesami. Cena do 500 eur.

Kočík budeme používať na hrbolatejších mestských chodníkoch. Môže to byť aj starší kočík. Sme skôr konzervatívnejší. Na modernizme a dizajne si nepotrpíme.

Vieš nám poradiť vhodný kočík?

Ďakujem

Ahoj,

budem pozerať kočík s rovným ľahom, pretože ak sa Ti dcérka ešte ani neotáča, tak potrebuje rovinu ako má v hlbokej vaničke. Kočíkov s úplným rovným ľahom je však na trhu málo a sú cenovo drahšie.

Ako prvý ma napadol Easywalker Jimmey, no ten je mimo Tvojho finančného stropu.

Porovnateľným, ale cenovo dostupnejším športovým kočíkom s úplným rovným 180-stupňovým ľahom je Cybex Balios S Lux. Je to novinka roka 2023 a zásadnou zmenou prešlo hlavne jeho nový systém odpruženia. Ten ho predurčuje na použitie v meste a aj na dedine. Výhodou je, že môžeš dcérku umiestniť do prenosnej vaničky Cocoon, takže bude stále chránená.

Podobným modelom je aj Babystyle Oyster 3. Jeho sedadlo je mäkko polstrované s vankúšikom, ktorý je jeho súčasťou. Má 22 kg nosnosť športového sedadla, ktoré je dostatočne priestranné aj pre staršie dieťa. Tomu je prispôsobené aj výškovo nastaviteľná strieška či predĺžiteľná opierka nožičiek. Posúvaním sa predlžuje aj chrbtová opierka, a to od 44 do 49 cm. Po zložení je kompaktný. Vďaka zväčšeným nenafukovacím kolesám plneným penou prejde aj horší terén.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally