Aký športový kočík porovnateľný so skvelým starším Concord Fusion? PP Book Plus je nám už malý

Zodpovedané
29. okt 2019

Ahoj.

Chcela by som poradiť, ktorý z aktuálne vyrábaných kočíkov by parametrovo zodpovedal kočíku, ako bol Concord Fusion? Za mňa to bol jeden z najlepších kočíkov - čo sa týka priestoru pre dieťa, ale aj polohovanie, nastavenie rúčky, skladnosť... Jediné negatívne, čo som na kočíku videla, bola váha.

Momentálne máme Peg-Pérego Book Plus so sedačkou Pop Up. Kočík je super, no malá má rok a pol a je jej tak akurát - že keď dám v zime fusak, už neviem, či by sa hýbala.

Ďakujem za radu.

Ahoj,

mojou prvou myšlienkou - ak si bola ozaj spokojná s Concord Fusion je kúpiť si nový outletový.

Concord Fusion

Ono, rovnaký kočík vlastnosťami moc nenájdeš. Je to konštrukčne, aj keď na prvý pohľad nevyzerá dosť špecialitka. Čo sa váhy týka, je pod 12 kg, čo nie je málo, ale jednoznačne nie veľa. Priestorovo super, jazdne super, skladanie je dobre vymyslené. Určite sú aj iné kočíky, ktoré uvediem trošku nižšie, ale teda jednoznačne stojí za myšlienku sa k nemu vrátiť (radšej, než očakávať to isté a potom byť sklamaná).

Z iných neotočných, priestranných a jazdne dobrých športových kočíkov by som spomenula Oyster Zero, Gesslein S4, Baby Jogger City Mini GT2, alebo iný Baby Jogger (celkovo jazdne a priestorom výborné kočíky).

Babystyle Oyster Zero

Gesslein S4 Air+

Baby Jogger City Mini GT2

Alebo najmä priestorovo Britax B-Motion Plus (ale jazdne je dobré si ho radšej vopred naložený odskúšať - či ti sadne). Z lacnejších stojí za myšlienku ABC Design Okini, možno a jLionelo Annet Tour.

Britax B-Motion 4 Plus

ABC Design Okini

Lionelo Annet Tour

Špecialitka Emmaljunga NXT30 je na dĺžku fakt super, aj keď strieška by mohla byť väčšia. Nový Maclaren Techno XLR so spojenou rúčkou mi tiež príde ako zaujímavá, priestranná, ale nie lacná možnosť.

Emmaljunga NXT30

Maclaren Techno XLR 2018

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli