Ahoj,
od narodenia sa 14 mesačný synček vozí v Cybex Priame, s ktorým sme spokojní. Kočík zvláda aj rozbité dedinské cesty, povypadávané dlažby - kocky v centre a aj popraskané zničené chodníky na sídlisku.
Synček v kočíku nespáva, už sám chodí. Kočík využívam najmä pri presune z auta na miesto urcčenia a späť. Ďalej na drobné nákupy a klasické kočíkové vychádzky, pri ktorých syn neprostestuje.
Čoskoro bude viac chodiť a menej sa voziť. V tomto prípade mi bude zbytočný, ťažký a veľký.
Moje požiadavky na druhý kočík:
Synček váži len 10 kg a meria 75 cm, takže nepotrebujem kočík pre veľké dieťa.
Musí zvládať mestský terén, ale slovenský mestský terén. Čiže málinko off road.
Aké sú Tvoje odporúčania?
Ďakujem
Ahoj,
sama som mala Cybex Priam 3 a po jeho predaji mi zostalo doma Bugaboo Bee. Mám teda starší model, ktorý mi plne vyhovuje. Pokiaľ Ťa neobmedzujú financie, pozrela by som na najnovší model Bugaboo Bee 6. Ide o dizajnovku, ktorá sa nie každému môže páčiť, ja ho však milujem 🙂.
Oproti starším modelom má väčšie kolesá, takže s nerovnosťami si poradí oveľa lepšie a pokiaľ si bola spokojná s jazdnými vlastnosťami pri Priame, tak verím, že budeš aj u neho. Sedenie je obojsmerné. Okrem toho môžeš výškovo nastaviť opierku chrbta a povytiahnuť sedák. Nákupný košík je nielen priestranný, ale má super umiestnenie, že čokoľvek dieťa upustí pod seba, tak spadne do neho. Už nám takto zachránil nejednu čiapku a hračku. Ďalšiu nespornú výhodu vidím v tom, že je to jeden z mála kočíkov, kam si dieťa vylezie a zlezie samo. Kočík je inak ľahký a má ľahké skladanie. V aute zaberie naozaj minimum miesta. Za zmienku stojí aj bohaté príslušenstvo, ktoré je možné ku kočíku dokúpiť - jedálenský pultík, stojan na telefón alebo stúpadlo so sedátkom.
Prípadne starší model Bugaboo Bee 5. Pokiaľ Ti nevadí bazárová kúpa, tak sa dá zohnať za super cenu.
Ďalej by Ťa mohol zaujať aj Cybex Mios 2 alebo jeho novší model Cybex Mios 3 . Ten je pre mňa najkrajší kočík na trhu (po Priame samozrejme 🙂). Aj keď má malé kolieska, tak má fajn odpruženie a niektoré mamičky hodnotia jeho jazdné vlastnosti lepšie ako u Cybex Priam 3. Oproti Bee má Mios polohovanie nôh. Super je aj jeho sieťovaná sedačka využiteľná počas horúcich letných dní. Hmotnosť má 8,7 kg, takže patrí medzi ľahšie kočíky.
Keď sme pri značke Cybex, tak nesmiem zabudnúť ani na Cybex Melio, ktorý je ultra ľahký. Váži iba 6,2 kg. Rovnako ako Mios, aj Melio je vybavený sieťovaným sedadlom. Viem si ho predstaviť skôr na nejaké rýchlo presuny a posúvanie, pretože odpruženie je slabšie. Rozbité chodníky by tak mohli byť trochu problém.
Za zmienku stojí určite aj Joolz Hub či jeho novší model Joolz Hub+. Majú už ľahko vyššiu váhu 11,5 kg.
Čím sa vzájomne líšia som rozpísala v tejto otázke v poradni.
Ja osobne by som išla do Bugaboo Bee 6 alebo do Cybex Mios 2 / Cybex Mios 3.
Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, neváhaj mi napísať. 🙂
Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia