Aký športový kočík odporúčaš na výlety?

Zodpovedané
6. mar 2022

Ahoj,

mám 8 mesačnú dcéru, ktorá už sama sedí od Silvestra, tak zvažujeme kúpu ľahšieho športového kočíka/golfového. Bývame na dedine a tu používam ABC Design Salsa 4 Air. Do mesta alebo na nákup je to tank.

Nebránim sa predstave, že by som ju vymenila za niečo iné, napr. Joolz Hub+.

Lietadlom neplánujeme ísť nikam, čiže nemusí byť mini. Kufor máme dosť veľký, ale poteší ľahké skladanie. Pri skladaní by sa sedenie malo schovať dnu, aby sa nešpinilo.

Prioritne chceme kočík do nákupného centra a k lekárke, ale mal by zvládnuť aj výlety v lete (štrková cesta), dovolenka (Chorvátsko).
Super by bol úplný ľah. Mal by pekne vypadať a byť kvalitný. Cenový limit nemám.

Aké sú Tvoje odporúčania?

Ďakujem

Ahoj,

na podobnú otázku som odpovedala nedávno v poradni, tak sa na ňu skús pozrieť. Možno ťa niektorý z kočíkov osloví 🙂.

Inak k Tvojmu výberu. Joolz Hub+ je trochu ťažší. Váži 11,5 kg. Ak nechceš vyslovene skladný, kompaktný cestovný kočík, tak verím, že spokojná s ním budeš. Ložnú plochu má dlhú 94 cm, ale na šírku má iba 30 cm. To je to skôr taký priemer. Má možnosť úplného ľahu, polohovanie nôh, predlžovaciu striešku. Fajn sú na ňom LED svetla zvyšujúce bezpečnosť za zhoršených svetelných podmienok.

Ďalej môžeš pozrieť ešte na Moon ReSea Sport, ktorý je za mňa tiež podarený kočík s krásnym dizajnom a navyše za dobrú cenu. Ložnú plochu má dlhú 87 cm a na šírku je ešte o niečo málo širší než spomínaný Hub. Jednoducho sa skladá a je veľmi kompaktný. Hmotnosť má nižšiu, a to 10,2 kg.

A ako posledný spomeniem Mamas&Papas Armadillo, ktorý má hmotnosť 9,1 kg a naozaj veľké rozmery. Ložná plocha má 98 cm na dĺžku a 37 na šírku, takže ponúka dostatok miesta pre maximálne pohodlie aj väčšieho dieťaťa.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia