Aký športový kočík na celé kočíkovacie obdobie?

Zodpovedané
28. apr 2022

Ahoj,

hľadám športový kočík pre 15 mesačnú dcérku, ktorá meria 82 cm a váži skoro 11 kg. Ideálne ak by vydržal celé kočíkovacie obdobie.

Požiadavky:

  • ľahký a spratný (aby nezabral veľa miesta v aute a vošiel sa do malého výťahu),
  • aby z neho po pár mesiacoch nebola "hrkálka",
  • priestranný (aby sa do neho dcéra v zime pohodlne zmestila aj s fusakom),
  • možnosť polohovať do ľahu,
  • predĺžiteľná strieška,
  • terén = mestské chodníky, potešilo by, ak by občasne zvládal aj trošku horší terén ako trávu, štrk, vyšliapané lesné cestičky, dlažobné kocky,
  • kolesá bezúdržbové,
  • výhodou by bola nastaviteľná rukoväť (165 cm a 182 cm),
  • cena max. 300 - 350 eur.

Ktoré modely spĺňajú moje požiadavky?

Vyhliadla som si:

Aký je Tvoj názor na tieto kočíky?

Ďakujem

Ahoj,

veľmi pekný výber! Sú to kočíky, ktoré radím tu v poradni najčastejšie, takže zlou voľbou nebude žiadny 🙂.

Nastaviteľnú rukoväť a kvalitné gumové kolesá majú obľúbené modely Petite&Mars Royal a Baby Design Wave. Obidva majú možnosť úplného ľahu s polohovaním nôh, dlhou predlžovacou strieškou, priestranný nákupný košík a ľahké skladanie aj ovládanie.

O niečo citeľnejšie odpruženie má Baby Design Wave, ale pre vyšších rodičov nie je veľmi dobre ovládateľný.

Hmotnosť a rozmery majú veľmi podobné. Super je aj bohaté príslušenstvo, ktoré ku kočíkom dostaneš.

Cybex Eezy S+² je tiež veľmi obľúbený model s gumovými kolesami. Má pevnú rukoväť vo výške 105 cm, čo je taký štandard. Inak spĺňa aj Tvoje požiadavky a navyše patrí medzi tie ľahšie a skladnejšie modely. O niečo vyššie položenú rukoväť má Inglesina Maior, ktorý odporúčam veľmi rada. Jeho hodnotenie som čítala a chápem Tvoje obavy. Každý máme iné nároky na kočík. Ja si osobne nemyslím, že má zlú kvalitu. Najväčší rozdiel u týchto modelov, je vo veľkosti kolies a materiálu.

Inglesina Maior má naozaj na svoj typ veľké kolesá s veľmi dobrým odpružením, ale nevýhodou je nemožnosť aretácie (napríklad v teréne).

Predlžovaciu striešku majú obidva. Akurát pri Cybex Eezy S+² nenájdeš žiadne ventilačné či priehľadové okienko, čo môže niekomu vadiť. Váhovo aj rozmerovo medzi nimi nie je žiadny väčší rozdiel. Snáď len, že dlhšiu chrbtovú opierku má Inglesina. Preto je vhodnejšia aj pre väčšie deti.

Easywalker Jackey je z týchto modelov najľahší a najkompaktnejší. Často ho odporúčam ako cestovný kočík, ale viem si ho predstaviť aj v úlohe hlavného kočíka pre chodiace dieťa. Hoci má malé kolesá, tak sú dobre odpružené a prejde bez problémov ľahký terén. Pokiaľ kočík často skladáš, tak u neho oceníš vychytávku, kedy sa automaticky sám doskladá. Samozrejmosťou sú aj dostatočne veľké rozmery sedenia, úplný ľah, polohovanie nôh a predlžovacia strieška so šiltom. Rukoväť má vo výške cca 104 cm.

Ja by som vyberala z Inglesina Maior, Cybex Eezy S+² a do úvahy prichádza aj ultrakompaktný Easywalker Jackey. Záleží čomu dáš pri kočíku prednosť.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, neváhaj mi znovu napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia