Aký športiak vybrať na ľahký beh (podmienkou - polohovanie chrbta+nôh, ručná brzda, nosnosť, vzhľad)?

Zodpovedané
8. jún 2020

Rozhodujem sa snáď už tri mesiace - a stále neviem, ktorý 🥴

Thule Urban Glide 2 - kraaaasny, ale nemá polohovanie nožičiek
Baby Jogger Summit X3 - tiež fajn, ale robustný a bez polohovania tiež
Baby Jogger City Elite - má polohovanie, ale zas ručná je zle riešená na boku (český trh už má tento tip aj s riadnou ručnou, na SK ešte asi nič)
Joie Crosster Flex Signature - dizajnovo skôr mestský kočík, aj polohovanie má, aj ručnú, ale sa mi zdá strieška strašne nízko posadená, syn by už ju hlavou prerážal 🙄

Prosím, ktorý športový kočík vybrať, aby bol aj mesto aj terén, aj beh aj pohodlie dieťaťa 😵 Respektíve je ešte iný tip, ktorý by spĺňal - polohovanie chrbta + nôh, ručná brzda, vysoká nosnosť a prijateľný vzhľad?

Ďakujem

Ahoj,

Baby Jogger City Elite by v tomto prípade bol asi najzaujímavejšou voľbou - z pohľadu praktického skladania, váhy, polohovateľnosti sedadla, kvality . Akurát tá ručná brzda, ktorú by si chcela, je nie na beh, je to len centrálna brzda ovládaná rukou. Nie je to na pribrzďovanie a aj jej umiestnenie tomu preto zodpovedá. Ono, na ľahší beh to v skutočnosti stačí. Na istenie máš na kočíku pás na zápästie a ten ti kočík v prípade, že by ti utekal pribrzdí/zastaví. Na hardcore beh by som samozrejme určite ručnú chcela, ale bežný ľahší beh zasa nijak zásadnejšie neuľahčí.

Baby Jogger City Elite

Ak by si predsa len na nej trvala, ostatné tak trochu odignorujem, lebo vždy v zásadnej veci nevyhovujú tomu, čo požaduješ, a navrhnem skôr TFK Joggster Trail 2. Skvelý, priestranný, nosný kočík s ručnou brzdou, aj s fajn váhou - absolútne ti vyhovie, ale lacný nie je.

TFK Joggster Trail 2

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli