Aký skladný kočík je vhodný na nerovné cesty?

Zodpovedané
28. mar 2022

Ahoj,

hľadám kočík kombináciu, ktorý nezaberie celý kufor v aute. Musí byť vhodný aj na nie najrovnejšie cesty. Prípadne aj do snehu. Páči sa mi Cybex Priam 3 a aj Petite&Mars. Radšej by som išla do nižších kočíkov.

Ktorý kočík mi odporúčaš?

Ďakujem

Ahoj,

Cybex Priam 3 som mala sama a bola som s ním veľmi spokojná. Nerovný terén zvládol, ale do nejakého ťažšieho a pravidelného to nie je kvôli slabšiemu odpruženiu. Hlavne je ho na to aj škoda. Ale ako mestský kočík nemá konkurenciu! Má priestrannú a parádne odvetrávanú hlbokú vaničku a športové sedenie je jedno z najpriestrannejších, čo sa týka kombinovaných kočíkov. Ďalej má uzatvárateľný nákupný košík, ktorý je možné rozšíriť, nastaviteľnú rukoväť. Celkovo sa naozaj veľmi ľahko ovláda. Je teda drahšie, ale to sa dá vyriešiť aj kúpou bazárového.

Petite&Mars majú kočíky v trochu inej cenovej kategórii, takže záleží aká si náročná. Napríklad model Petite&Mars Trails (do našej kočíkopédie ho pridáme čo najskôr), nevyzerá vôbec zle. Avšak je to novinka, takže recenzie naň ešte nie sú a ja som ho osobne ešte nevyskúšala, aby som posúdila aký je.

Nižšie kočíky má napríklad aj značka Bugaboo, konkrétne napríklad model Bugaboo Fox 2. Patrí k tým ľahším, skladnejším a celkovo je to veľmi obľúbený kočík. Sedenie má korýtkové, ale je veľmi priestranné, rovnako ako vanička.

Prípadne odporúčam aj Bugaboo Lynx, ktorý je nástupca ikonického Bugaboo Cameleon 3.

Z tých nižších odporúčam aj Joolz Hub+.

A za zmienku stoja aj tieto modely Cybex Balios S Lux, Espiro Only a Anex l/type, tak na ne pozri, možno Ťa zaujmú.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, neváhaj mi napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia