Aký priestranný kočík pre 30-mesačné dieťa a vysokých rodičov do mierneho terénu?

Zodpovedané
25. sep 2024

Ahoj,

chcem kúpiť športový kočík pre 30-mesačného syna. Kočík ešte využívame hlavne na spánok a ten náš nám už nepostačuje.

Existuje priestranný kočík pre dlhého syna?

Chcem, aby tam mal ako také pohodlie a nebol stiesnený. Kočík by sa mal dať do úplného ľahu a byť vhodný do mesta a aj do mierneho terénu.

Moje požiadavky:

  • približná cena do 300 EUR,
  • výška rodičov - 1,73 m a 1,85 m,
  • terén - mesto, príroda,
  • športový kočík,
  • zemité farby (hnedá, šedá, čierna, zelená),
  • otočnosť by bola fajn, ale nie je to podmienka,
  • dostatočne dlhá sklápacia strieška pri spaní,
  • madlo na kočíku.

Ďakujem

Ahoj,

určite si pozri populárny a cenovo dostupný športový model kočíka je Carrello Bravo Plus. Má priestranné sedadlo s výškou chrbtovej opierky 50 cm, čo ho predurčuje na použitie až do konca kočíkovacieho obdobia. Nízka hmotnosť 9,9 kg a odolná konštrukcia zvládajú aj prechádzky v ľahšom teréne. Jeho otočnú rodičovskú rukoväť je možné nastaviť do výšky 108 cm, a preto je vhodný pre stredne vysokých a vyšších rodičov. Jeho sedadlo v kombinácií s fusakom veľmi dobre chráni dieťa pred vetrom a chladom, vďaka bočnej ochrane, XXL strieške a nánožníku.
👉 https://shop.modrykonik.sk/sk-eur/sk/products/c...

Podobným modelom je kočík Lionelo Annet Tour. Je to typický pokračovací kočík, ktorý si volia mamičky ako druhý kočík. Je veľmi obľúbeným a cenovo dostupným kočíkom určeným pre rodičov, ktorí sa pohybujú po meste či dedine. Nízka hmotnosť a výborná manipulovateľnosť mu umožňujú ovládanie jednou rukou. Športové sedenie je možné napolohovať do úplne rovného ľahu a vďaka svojej priestrannosti vydrží až do konca kočíkovacieho obdobia. Nastaviteľná otočná rukoväť je vhodná pre stredne vysokých až vyšších rodičov. Jeho sedadlo v kombinácií s fusakom veľmi dobre chráni dieťa pred vetrom a chladom, vďaka bočnej ochrane, XXL strieške a nánožníku.
👉 https://shop.modrykonik.sk/sk-eur/sk/products/l...

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu a Kočíkopédiu. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally