Aký odpružený športový kočík pre 6-mesačné dieťa?

Zodpovedané
14. okt 2024

Ahoj,

hľadám športový kočík pre 6-mesačné bábo.

Hlavné požiadavky:

  • úplný ľah,
  • dobré odpruženie,
  • aby zvládol aj horší terén - štrkové a lesné cesty,
  • dostatočne dlhá strieška,
  • otočné sedadlo by sa tiež hodilo.

Výšku rodičov/kočíkujúcich neriešim. Ja som nižšia, manžel vysoký. Často kočíkuje aj svokra (vysoká) a moja mamina (nízka). My sa prispôsobíme. Chcem, aby sa dieťa dobre cítilo.

Ďakujem

Ahoj,

do Tebou popísaného terénu sa hodí kočík Jané Crosswalk R, ktorý je určený pre rodičov pohybujúcich sa na nerovnom povrchu dediny. Terénne kolesá s výrazným dezénom a mäkkým citeľným odpružením zaručujú veľmi dobré jazdné vlastnosti aj dobrú ovládateľnosť kočíka. Vyššie umiestnené nadstavby spríjemňujú celkovú manipuláciu s kočíkom a nie je potrebné sa hlboko predkláňať k dieťaťu. Obojsmerné športové sedadlo patrí medzi tie priestrannejšie a dá sa polohovať dvojakým spôsobom - celým rámom sedačky (ako je typické pre korýtkové sedenie), ale zároveň aj s pomocou pásika do takmer rovného ľahu.

Ak nechceš 3-kolesový terénny kočík, ktorý však býva častokrát neotočný a s tvrdším sedadlom, tak si pozri kočík Zopa Move Cross 3. Jeho nižšia váha a dobrá manipulovateľnosť umožňujú ovládanie jednou rukou. V prípade častého cestovania autom či potreby každodenného skladania pre úschovu kočíka zaujme jednoručným zložením a rozložením spolu s nadstavbou umiestnenou na konštrukcii. Obojsmerné športové sedadlo je možné napolohovať do skoro rovného ľahu. Navyše sa pýši aj funkciou výškovo nastaviteľnej striešky a predĺžitelnej opierky nôh. Vďaka tomu bude mať pohodlie aj väčšie dieťa počas celého kočíkovacieho obdobia.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu a Kočíkopédiu. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally