Aký odolný kočík pre náročnú rodinu?

Zodpovedané
16. dec 2021

Ahoj,

o chvíľu budeme päťčlenná aktívna rodina, ktorá rada cestuje a trávi čas vonku. Potrebovali by sme poradiť s výberom kočíka od narodenia pre naše tretie bábo, ktoré sa má narodiť na jar. Keďže nie sme motorizovaní, kočík je svojím spôsobom naším "autom" a máme niekoľko hlavných kritérií:

  • väčšie kolesá s kvalitnými ložiskami,
  • zvládne zlé chodníky, rodinnú turistiku či schody,
  • aby nebol príliš ťažký na manipuláciu a občasný prenos dvomi osobami,
  • možnosť využitia pri ceste hromadnou dopravou (taxík, autobus, vlak),
  • veľká kapacita úložného kočíka,
  • cena (zohľadňujeme, no nie na prvom mieste) a dostupnosť (e-shopy, čas doručenia).

Hľadáme modely s možnosťou pripojiť vaničku. Pri prvých dvoch deťoch sme používali dvojkombináciu Cossatto Giggle 2, čo bola trojkolka, ktorá nám vyhovovala. Jej menšie predné koliesko malo slabšie ložiská, ktoré nezvládali náročnejší terén (sneh, turistika) a dvakrát sa úplne vykývali.

Preto v prvom rade uvažujem o outdoorových trojkolkách:

So štvorkolkami nemám veľmi skúsenosti, ale zaujali ma tieto:

Vieš mi poradiť v našom výbere?

Ďakujem

Ahoj,

pri aktívnom živote tvojej rodiny a druhu prepravy (taxík, autobus, vlak) by som ja osobne uvažovala nad kompaktným skladným kočíkom, ktorý vojde všade a veľa uvezie.

Cybex Talos S Lux a Jané Crosslight - ja osobne by som po nich nesiahla. Výrobcovia uvádzajú, že su vhodné aj na turistiku. Ale ja si myslím, že by to s ich kolesami dopadlo tak ako pri tvojom pôvodnom Cosatto Giggle 2. A v druhom rade samotná váha kočíkov je dosť vysoká. Cybex Talos S Lux má 14,2 kg a Jané Crosslight má 12,8 kg.

Cybex Talos S Lux 2020

Cosatto Giggle 2

Poďme sa pozrieť na trojkolky. Ako prvý by som vylúčila X-lander X-Run. Tento model je vhodný výlučne na beh a korčuľovanie. Navyše tento model má zadné veľké kolesá, ktoré sú naklonené pre väčšiu stabilitu. Pri brzdení je potrebné zaistiť každé samostatne. Čo je veľkou nevýhodou a tiež predné neotočné koleso, čo sa ti podpíše na bežnej manipulácií v obchode. Takéto kolesá sú vhodné pre rovnú jazdu, no pri zatáčaní na bežnom nákupe, to veľmi neoceníš. Skôr ti bude prekážkou.

X-Lander X-Run

Bumbleride Indie je síce všestranná all-terrain trojkolka, ktorá je na svoju robustnosť nečakane ľahká a dostatočne kompaktná po zložení. Navyše má tri veľké nafukovacie kolesá s mäkkým odpružením, ktoré ti zaručujú hladkú jazdu v každej situácii. A tiež jeho odkladací priestor veľkého nákupný košíka s vreckom na pumpu dopĺňajú ďalšie praktické vrecká po boku sedadla a z jeho zadnej strany. No mne pri tomto modely dosť chýba ručná brzda, ktorú by kvalitný kočík do terénu mal mať! A to teda určite poznáš, ako aktívny turista ju na 100% využiješ pri jazde dole z kopca. Pretože držať v smere dole s kopca a brzdiť svojou váhou tela skoro 11 kg kočík plus dieťa je dosť namáhavé. Ja osobne by som to nedala.

Bumbleride Indie

A ostali nám posledné dva modely - Baby Jogger Summit X3 s váhou 12,7 kg a Thule Urban Glide 2 s váhou 11,4 kg.
Ja osobne by som uprednostila Thule Urban Glide 2 kvôli typu ručnej brzdy. Mne totiž forma pákovej brzdy nevyhovuje. A to hlavne v zime, keď mám na madle pripnutý rukávnik.
A kvôli krytému košíku, z ktorého ti nič nevypadne ani pri jazde terénom.
Inak sú tieto modely skoro navlas rovnaké funkciami, vlastnosťami pri jazde, skladaním.

Baby Jogger Summit X3

Thule Urban Glide 2

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally