Aký nízky kočík je vhodný pre septembrové bábätko a do terénu?

Zodpovedané
18. apr 2022

Ahoj,

hľadám kočík pre septembrové bábätko.

Požiadavky:

  • ľahší a nízky,
  • pre nízku mamičku s výškou 150 cm,
  • dvoj - trojkombinácia,
  • do terénu,
  • na cene nezáleží.

Páčia sa mi:

Ktorý je najvhodnejší pre tak nízku postavu a do terénu?

Ďakujem za odpoveď

Ahoj,

zamerala by som sa na ľahšie a nižšie modely. Ideálne, aby mali maximálne 12 kg (čím menej, tým lepšie). Kočíky v Tvojom výbere to nespĺňajú, teda okrem Joolz Hub+, ktorý je veľmi dobrou voľbou! Hoci má menšie kolesá, tak nerovný terén zvládne. Navyše má hlbokú vaničku položenú nižšie a je tak ideálny pre nižších rodičov.

Nižšie kočíky má napríklad aj značka Bugaboo - Bugaboo Fox 2 a aj novší model Bugaboo Fox 3. Patrí k tým ľahším (10 kg), skladnejším a celkovo je to veľmi obľúbený kočík. Sedenie má korýtkové, ale je veľmi priestranné, rovnako ako hlboká vanička.

Prípadne odporúčam aj Bugaboo Lynx, ktorý je nástupca ikonického Bugaboo Cameleon 3.

Vyhovovať by mohol aj Cybex Priam 3, ktorý som mala sama a bola som s ním veľmi spokojná. Má priestrannú a dobre odvetrávanú hlbokú vaničku, ktorá je položená nižšie a športové sedenie je veľmi priestranné. Ďalej má uzatvárateľný nákupný košík, ktorý je možné rozšíriť, nastaviteľnú rukoväť a celkovo sa naozaj veľmi ľahko ovláda.

A za zmienku stoja aj tieto modely Cybex Balios S Lux, Espiro Only a Anex l/type. Patrí k tým kompaktnejším a ľahším.

Najlepšie jazdné vlastnosti v teréne a zároveň najľahšia hmotnosť má Bugaboo Fox 3. Ak nechceš korýtkové sedenie, tak dobrou voľbou bude Cybex Balios S Lux aj Joolz Hub+. Samozrejme do nejakého častejšieho a náročnejšieho terénu nie je ani jeden. Na to by som odporučila úplne iný typ kočíka, ktorý by bol ale už ťažší a aj pre Teba horšie manipulovateľný.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, neváhaj mi napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia