Aký ľahký športový kočík pre drobné dieťa?

Zodpovedané
27. jan 2023

Ahoj,

hľadám športový kočík alebo golfáč.

Moje požiadavky:

  • ľahký a ľahko zložiteľný,
  • nemusí byť obojsmerný, pretože sa potom asi horšie skladá,
  • sedenie nie veľmi široké, mám drobné dieťa,
  • kolieska nech nie sú maličké, aby prešiel aspoň nejaký terén.

Predtým som mala Valco Baby Snap Ultra Tailormade, ale bol ťažší.

Teraz sa pozerám na Britax, Cybex alebo Valco Sport.

Ktorú z týchto značiek by si konkrétne radila?

Nechám si poradiť aj pokojne úplne iný.

Ďakujem

Ahoj,

ak chceš ľahký a skladný kočík, tak s väčšími kolesami je Easywalker Jackey XL, ktorý je väčším bratom modelu Easywalker Jackey (nižší rodičia). Jackey XL je vhodný pre vyšších rodičov. Jeho plusmi sú však priemerovo väčšie penové kolesá, vyššia chrbtová opierka a dlhšia strieška.

Jeho lacnejšou variantou je model MoMi Estelle Dakar, ktorý má podobne ako Jackey menšieho brata v podobe modelu MoMi Estelle.

Pozri si neotočný model Cybex Eezy S+². Je to ultraľahký, ultraskladný športový kočík. Vďaka svojim ozaj kompaktným rozmerom je ideálny na cestovanie . Má väčšie kolesá, ktoré zvládajú aj nerovný terén.

Pri Britaxoch by som bola opatrná, pretože ľahšie kočíky majú malý priemer kolies. A naopak ťažšie, hoci majú väčšie kolesá, tak sú zase váhovo ťažie a zároveň majú menšiu nosnosť športového sedadla (15 kg).

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally