Aký ľahký a skladný športový kočík odporúčaš pre dvojročné 15 kg vážiace dieťa?

Zodpovedané
29. jún 2022

Ahoj,

hľadám skladný športový kočík pre dvojročného, dlhého a 15 kg vážiaceho veľkáča.

Požiadavky:

  • musí mať v ňom dosť miesta,
  • musí byť vhodný na cestovanie,
  • ľahký,
  • skladanie jednou rukou.

A to preto, keď potrebujem ísť do mesta taxíkom, tak aby som ho rýchlo rozložila a zložila a hodila do kufra. Plus rada by som dlhú xxl striešku, ideálne aj s odvetrávaním v zadnej časti pri spánku. Kolieska ideálne gumenné/gélové, aby nehrkotal.

Športový máme Emmaljunga, lenže ten je strašne ťažký a veľký. Je pohodlný, ale na rýchle presuny absolútne nevhodný a ešte aj zaberá celý kufor. Väčšina kočíkov čo som pozerala mala nosnosť iba do 15 kg.

Aký kočík mi vieš poradiť?

Ďakujem

Ahoj,

určite odporúčam Babystyle Oyster Zero alebo jeho novší model Babystyle Oyster Zero Gravity. Patrí medzi priestrannejšie kočíky, ktoré sú ideálne aj na cestovanie. Samozrejmosťou je dobrá skladnosť, ľahké ovládanie alebo extra dlhá strieška

Model Gravity sa líši od staršieho modelu hlavne automatickým skladaním, väčšou hmotnosťou i nosnosťou, širším sedením (ložná plocha je o cca 3 cm kratšia), novými farebnými poťahmi, zväčšeným vetracím okienkom v strieške a inovovaná bola aj brzda. Odpruženie a materiál kolies zostal rovnaký.

Ak chceš ešte niečo viac kompaktnejšie, tak odporúčam Inglesina Quid2. Ten má po zložení rozmery príručnej batožiny a ultraľahkú hmotnosť (5,9 kg).

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia