Aký ľahko ovládateľný kočík pre nižšiu mamičku?

Zodpovedané
10. máj 2022

Ahoj,

čakáme prvé bábo a začala som rozmýšľať nad kočíkom. Chcem si kúpu premyslieť a hlavne potrebujem poradiť, keďže som v tomto úplne nová.

Som nižšia a vyhovoval by mi určite ľahší a ľahko ovládateľný kočík. Budeme mať zimné dieťatko - november. Môj rozpočet je cca 800 eur a určite by som chcela trojkombináciu.

Po akých značkách mám pokukovať?

Kľudne aj bazár.

Ďakujem

Ahoj,

zamerala by som sa na ľahšie a nižšie modely. Ideálne aby mali maximálne 12 kg (čím menej, tým lepšie). Všeobecne platí, že by sa kombinovaný kočík mal vyberať podľa športiaku, ktorým budeš jazdiť oveľa dlhšiu dobu ako s hlbokou vaničkou.

Ako prvý ma napadol bazárový a veľmi obľúbený Joolz Hub. Nadstavby má položené nižšie a je tak ideálny pre nízkych rodičov. Hoci má menšie kolesá, tak zvládne aj nerovný terén. Jedná sa o veľmi obľúbený športový kočík, ktorý sa dá využívať už od narodenia vďaka pripojiteľnej hlbokej vaničke a vajíčku.

Podobným typom je určite aj Cybex Balios S Lux, ktorý býva častou voľbou mamičiek ako športového kočíka, ale v poslednej dobe sa tiež volí ako kombinovaný kočík od narodenia. Hlbokú vaničku má položenú nižšie a je veľmi priestranná na svoj typ.

Obidva sú veľmi dobre manipulovateľné, ľahšie a dobre skladné. Ďalej u nich oceníš bezúdržbové kolesá, nastaviteľnú rukoväť, predlžovaciu striešku a samozrejmosťou je obojsmerná sedačka s možnosťou úplného ľahu aj s polohovaním nôh.

Ďalej odporúčam model Bugaboo Fox, ktorý sa dá na bazáre zohnať za super peniaze. Patrí k tým ľahším (10 kg), skladnejším a celkovo je to veľmi obľúbený kočík. Sedenie má korýtkové, ale je veľmi priestranné, rovnako ako hlboká vanička.

A za zmienku stoja aj kompaktnejšie modely - Espiro Only, Anex l/type a Baby Design Smooth.

Najlepšie jazdné vlastnosti v teréne a zároveň najľahšiu hmotnosť má Bugaboo Fox. Ak nechceš korýtkové sedenie, tak dobrou voľbou bude aj Joolz Hub+ a Cybex Balios S Lux.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, neváhaj mi napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia