Aký lacný kočík na dovolenku pre 1,5 ročné dieťa?

Zodpovedané
12. apr 2022

Ahoj,

zháňam kočík, ktorý bude vhodný na dovolenku pre 1,5 ročné dieťa.

Kočík by mal ísť vziať do lietadla a rada by som, aby spĺňal tieto podmienky:

  • polohovateľný chrbát aj nohy,
  • predĺžiteľná strieška,
  • nezdvojené kolieska,
  • ľahký,
  • skladný,
  • s madlom pred dieťa,
  • aspoň trochu odpružený,
  • cena nebola 400 eur.

Neviem, či je to reálne, a preto žiadam o pomoc.

Ďakujem

Ahoj,

z tých cenovo výhodnejších odporúčam Petite&Mars Up, ktorý sa vzhľadom veľmi podobá Babyzen Yoyo. Má 5,8 kg a zloží sa ľahko do rozmerov príručnej batožiny. Rozmery sedacej plochy a chrbtovej opierky patria k tým menším, ale sú dostačujúce. Nájdeš u neho predĺženú striešku s náhľadovým okienkom, polohovanie nôh, rukoväť aj madlo potiahnuté koženkou a menšie kolesá s odpružením.

Ďalej potom Joie Pact, ktorý má podobné parametre ako Up. Jeho nevýhoda je nižšia (15 kg) nosnosť.

Môže to byť aj Baby Jogger City Tour 2, ktorý je o niečo málo už drahší, ale má zvýšenú nosnosť a je priestranný aj pre väčšie dieťa.

Z tých drahších odporúčam Easywalker Miley. Spĺňa tiež všetky Tvoje požiadavky a navyše má integrovanú cestovnú tašku s popruhom a poteší aj extra ľahkou hmotnosťou (7kg). Práve vyšiel nový model, ktorý bude ešte o niečo viac priestrannejší.

Alebo o trochu všestrannejší, priestrannejší, s väčšími kolesami a šiltom v strieške Easywalker Jackey. Má 7,5 kg hmotnosť a mäkké odpruženie, takže ovládanie aj celková jazda je naozaj ľahká a príjemná. Je tiež kompaktný a má super vychytávku vo forme automatického skladania.

Ja osobne by som si priplatila a kúpila Easywalker Jackey alebo Easywalker Miley. Majú veľkú nosnosť, veľké rozmery aj pre väčšie dieťa a majú aj dobré jazdné vlastnosti. Z tých lacnejších je jasný víťaz Petite&Mars Up.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia