Aký lacný cestovný kočík s väčšou nosnosťou a dlhším lôžkom?

Zodpovedané
10. jan 2023

Ahoj,

viem, že otázok ohľadom cestovných kočíkov tu už bolo položených veľa, ale v odpovediach som nenašla úplne to, čo hľadám.

Zháňam cestovný kočík (predovšetkým do lietadla, takže ľahký a skladný), ktorý bude mať nosnosť viac ako 15 kg. Musí mať dlhú ložnú plochu. Keby mal ešte nastaviteľnú rukoväť (vyšší rodičia), bol by to bonus.

Našla som si (v bazáre) Gesslein S8 Buggy, ktorý má väčšiu nosnosť a vyššiu rukoväť, ale lôžko veľmi dlhé nie je. Oproti tomu som našla dlhé lôžko pri Cam Giramondo, ale zase je iba do 15 kg.

Uprednostňujem lacnejší kočík.

Môžeš mi poradiť?

Ďakujem

Ahoj,

je ťažké nájsť kočík vhodný práve pre Teba, pretože sa Tebou zadané kritériá navzájom vylučujú.

Gesslein S8 Buggy má 48 cm výšku chrbtovej opierky, čo nie je málo. Celková dĺžka ložnej plochy nie je prvoradé kritérium, pretože môže byť skresľujúca.

Cam Giramondo má nižšiu 15 kg nonosť, no zároveň je určený pre nižších rodičov, a to vďaka 100 cm výške fixnej rodičovskej rukoväte.

Pozri si cenovo dostupnejší model vhodný pre vysokých rodičov Peg-Pérego Selfie. Je to ľahký a kompaktný športový (cestovný) kočík, ktorý je vhodný na použitie od narodenia do 17 kg. Pýši sa trendovým štýlom a mestskými prvkami. Jeho chrbtovú opierku je možné sklopiť do skoro úplného ľahu.

Ďalším cenovo dostupný modelom je aj kočík Cam Compass 2.0, ktorý je skvelým ľahkým, skladným a praktickým cestovným kočíkom. K jeho výhodám patrí možnosť sklopiť chrbtovú opierku do úplného ľahu. Má odolné kolesá, ktoré sú celkom fajn odpružené. Striešku má tiež na tento typ kočíka veľkosti XL rozmerov. Určite bude skvelým spoločníkom. Výška rodičovskej rukoväte je 104 cm.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally