Aký korýtkový kočík je vhodný aj pre 2,5-ročné dieťa?

Zodpovedané
19. nov 2022

Ahoj,

rozmýšľam nad kúpou kočíka, ktorý bude mať športovú časť s korýtkovým sedením. Bábätko sa narodí máj - jún, no dovtedy by som chcela, aby sa v športovej časti počas zimy povozila staršia dcérka. Tá má 12 kg. Pri nej som mala Bugaboo Buffalo, s ktorým sme boli veľmi spokojní. Je už však starý.

Teraz premýšľam medzi Joolz Day a Bugaboo Cameleon, Bugaboo Lynx alebo Bugaboo Fox. Najlepšie keby bol aj odpružený.

Zmestila by sa dcérka v takom veku s takou váhou do jedného z týchto kočíkov?

Ďakujem

Ahoj,

modely kočíkov Bugaboo Cameleon by som byť Tebou, nekupovala. Sú to kočíky, ktoré sa už nevyrábajú. Niektoré už od roku 2006 a začína byť problém s náhradnými dielmi.

Výška chrbtových opierok na ostatných kočíkov Joolz a Bugaboo je od 48 do 52 cm. Ich nosnosť je tiež rozmanitá od 15 kg až po 22 kg. Najdlhšiu chrbtovú opierku má jednoznačne Bugaboo Lynx a to 52 cm. Zároveň má aj najväčšiu 22,7 kg nosnosť športového sedadla. O čosi menšiu nosnosť 22 kg, majú zase Bugaboo Fox-y. Tieto modely sú si veľmi podobné veľkosťou kolies a aj odpružením. Rozdielne sú akurát materiálom kolies, kde Lynx ich má penové a Fox-y zase nenafukovacie plnené penou.

Kočíky Joolz Day majú mínus v podobe neskladnosti a vysokej hmotnosti, ktorá u nich začína od 11,6 do 12,9 kg.

Najpodobnejšie sú vlastnosťami a funkcionalitou Tvojmu pôvodnému kočíku Bugaboo Buffalo, modely Fox a Lynx. Tie ročníkovo najnovšie ako je Bugaboo Fox 3 majú v sebe zabudované aj najnovšie vychytávky. Sú nimi napríklad panoramatické okno na hlbokej vaničke, skladanie so sedadlom nasadením v akomkoľvek smere a pod. V jeho športovej časti a aj v sedadle Bugaboo Lynx sa vie povoziť aj Tvoja dvojročná dcérka, ktorá môže neskôr prejsť na prídavný stupienok či skejt.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally