Aký kočík s veľkým úložným priestorom na príležitostné vozenie?

Zodpovedané
13. júl 2022

Ahoj,

premýšľam nad kúpou kočíka na cesty (výlety, nákupy, dovolenky po SR - nie lietadlo). Doma mám Britax Go Big2. Dcéra má 14 mesiacov. Kočík by mal mať v prvom rade naozaj veľký kôš (aby pobral batoh, hračky na piesok, odrážadlo enduro, atď), dlhú striešku s vetraním, polohovanie nožičiek.

Hľadám ľahký, skladný - jednoducho doplnenie k Britaxu. Chcem, aby zvládol trosku terén, s ktorým sa môžeme stretnúť hlavne na dovolenke (tráva, mestské kocky, nie úplne rovný chodník). Potrebujem, aby sa k nemu dal prirobiť skejt. Prípadne, aby v núdzi odviezol obidve deti (14 mesiacov a 3,5 roka).

Keďže ani jedno decko nie je kočíkové, nechcem príliš investovať. Buď niečo kvalitnejšie z bazáru, resp. nové lacnejšie. Dcéra kočíka veľmi nedá, takže bude slúžiť skôr ako odkladisko veci a na príležitostné vozenie, keď bude nutný rýchlejší presun.

Čo by si odporučila?

Ďakujem

Ahoj,

napadol ma Babystyle Oyster Zero, ktorý má jedno z najširších sedení na trhu. Je ľahký (7,9 kg), skladný a zvládne aj ľahší terén vďaka odpruženým kolesám. Samozrejmosťou je aj polohovanie nôh a chrbtovej opierky do pozície ľahu, predĺžená strieška so slnečným šiltom a dostupná cena na bazáre.

Ďalej to môže byť aj bazárový Britax B-Motion 4 Plus.

Alebo aj Joie Mytrax Flex Signature, ktorý má extra priestranný košík, ale s horším prístupom. Nevýhodou pri oboch modeloch je ich vyššia hmotnosť. Jedná sa ale o veľmi priestranné kočíky, ktoré bez problému uvezú aj dve deti.

Odporúčam zakúpiť popruh, vďaka ktorému sa odrážadlo uchytí na rukoväť kočíka. Je to praktické a nebude Ti zaberať zbytočne miesto v nákupnom košíku.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia