Aký kočík pre septembrové bábo - Anex l/type stone 2020 alebo Gesslein F6 Air s prenosnou taškou?

Zodpovedané
1. apr 2020

Ahoj,

termin porodu mam 1.9. a chcela by som sa poradit ohladom vyberu kocika. Hladam kocik, ktory ma bezudrzbove kolesa, moznost zvacsenia striesky /dobreho tienenia/, dobreho vetrania cez striesku, skladnejsi /do auta/ a lahko skladatelny. Rozhodujem sa medzi novinkou od Anexu - L/type a Gesslein-om F6. Viac sa priklanam k Anexu,aj kvoli lepsej cene, len sa bojim, ze hlboka vanicka nebude pre babo dostatocne velka, kedze celu zimu ho budem mat vo vanicke s fusakom. Anex ma vnutornu dlzku vanicky 79cm a prenosna taska Gesslein ma cca 96cm.

Aj preto som si zvolila tieto dva kociky, lebo ked prejdeme na sportovu cast, tak sa daju vanicky zlozit a odlozit do skrine ako cestovna taska, kedze nemame kde doma skladovat vanicku. Pri Anexe l/type sa bojim aj toho trosku, ze je to novinka a este nema vychytane nedostatky castym pouzivanim. Chcela by som vediet tvoj nazor, pre ktory by si sa ty rozhodla a preco prave pre ten? Popripade vies mi poradit iny kocik, ktory by splnal moje poziadavky, a aj cenou by nebol drahsi ako 750-800e? Kocik budem vyuzivat skor na prechadzky v meste, ale aj do zhorseneho terenu na vylety do prirody.

Vopred dakujem za radu.

Ahoj,

začala by som všeobecne. Veľká vanička - ložná plocha pre novorodenca je u oboch velikánska. Vanička nad 75 cm dĺžky je už, podľa mňa, na to veľkostne veľmi dobre. Ttakže obe vaničky, čo spomínaš, sú veľké. Okrem toho, nie je potrebné pre jesenné bábätko sústrediť sa na čo najväčšiu vaničku - aj vo fusaku ho zmestíš aj do malej či priemernej. Keď vyrastie, tak už bude jar.Takže toto kritérium, ktoré v dotaze najviac riešiš, podľa mňa predsa len až také podstatné nie je.

Medzi Anex l/type a Gesslein F6 je to z pohľadu kvality jasná voľba. Gessleiny sú rokmi overená kvalita. Na druhej strane sú ťažké (nie je to šialené, ale skoro 14 kg budeš pri nakladaní ozaj cítiť), plus teda nejedná sa o skladný kočík.

Ak by som mala niečo odporučiť, skôr odporučím ich novší model FX4 Classic, ktorého konštrukcia je podstatne skladnejšia a je o kilo ľahší. Stále to nebude ľahký kočík, ale vzhľadom na výdrž, jazdné vlastnosti a kvalitu mi príde ako najoptimálnejšia voľba (aj keď o málo drahšia).

Anex l/type

Gesslein F6 Air+

Gesslein FX4 Classic

Anex l/type je podľa mňa podarený, ľahký, ale podstatne mestskejší model s menšou športovou časťou. Je to poľská, teda “nižšia” značka, ale nie zlá - veci sa im daria fajn, až na tie menšie športové sedadlá. Za mňa fajn kočík, ale Gesslein mi príde podstatne vyššie.

Ak mám ešte niečo odporučiť, pozri aj na Concord Wanderer/Camino (skladacia vanička Scout ťa poteší, rozmerovo je priemerná - a postačí), Jané Kawai, ABC Design Salsa 4.

Concord Camino

Concord Wanderer

Jané Kawai

ABC Design Salsa 4 Air

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli