Aký kočík pre októbrové bábätko?

Zodpovedané
7. okt 2024

Ahoj,

chcela by som sa poradiť ohľadom kúpy kočíka. Koncom októbra čakáme naše prvé bábätko a od rodiny sme zdedili kočík Moon Style a vajíčko Britax BabySafe i-size s isofix základňou. Obe sú použité po 2 deťoch, avšak naozaj v top stave. Teda okrem športovej časti. Jedná sa o tmavo-šedý kočík vhodný na jesenné obdobie.

Hlavnou mojou dilemou je nekompatibilita vajíčka sa kočíkom, nedá sa napojiť a neexistuje k tomu ani adaptér. Vraj v minulosti sa Britax dal napojiť len na Britax kočík. Každá známa mi radí radšej investovať do nového kočíka, ktorý má všetko. Zároveň veľakrát čítam, že ako mamičky predávajú po pár mesiacoch nové kombinované kočíky, resp. dieťa nechcelo byť vo vajíčku, radšej bolo v nosiči.

Čo odporúčaš v tomto prípade?

Mám počkať a zistiť aké to dieťa bude, nosiť dieťa ručne vo vajíčku, alebo je lepšie mať doma prichystané všetko nové?

Bola som si už aj pozrieť ponuku a najviac ma oslovili kočíky Cybex Balios, Muuvo Quick 4.0 a aktuálne Muuvo Quick Boho. Keď už nový, tak by som chcela béžovú farbu.

Sú tieto kočíky ideálne pre jesenné dieťa?

Ďakujem

Ahoj,

v prvom rade si povedzme čo to o životnosti a bezpečnosti autosedačky – tzv. vajíčka. Autosedačká má určenú dobu životnosti, ktorá je 6 rokov! Jej životnosť začína plynúť dňom prvého nasadenia na konštrukciu kočíka alebo prvým použitím v aute. Takže, ak má tvoja autosedačka 6 rokov, tak už je nebezpečná a neodporúčam Ti jej ďaľšie používanie. Bude potrebné si zakúpiť novú autosedačku.

Kočíky však na tom nie sú ako autosedačky, takže je možné ich využívať do zničenia 🙂.

Ak si teda dostala kočík, ktorý Ti výškovo, váhovo, funkčne a inak vyhovuje, tak nie je potrebné kupovať nový. Môže sa Ti presne totiž stať, že Tvoje dieťa nebude chcieť v kočíku byť. Áno, aj toto sa Ti môže stať, že namiesto kočíka budeš viac využívať nosič či šatku. Neskôr, keď už bude vedieť sedieť, tak sa mu môže chuť sedieť v kočíku vrátiť.

Každé dieťa je iné, každé je výnimočné, každé má svoje jedinečné potreby.

Tvoj Moon Style je moderný kombinovaný kočík minimalistického, štýlového vzhľadu, bola to novinka pre rok 2020. Má bezúdržbové gumové kolesá, ktoré majú na svoj typ kočíka kolesá nadpriemernej veľkosti a sú vybavené dezénom a citeľným odpružením. Zaručujú teda pohodlnú jazdu na každom, teda i náročnejšom mestskom či dedinskom povrchu. Kočík je zároveň prakticky štíhly a dostatočne ľahký, pretože s nasadeným športovým sedadlom váži pod 12 kg. Pridanou vlastnosťou novších kombinovaných kočíkov Moon, teda najmä ich hlbokých vaničiek je systém Circ Air, ktorý dáva dôraz na priedušnosť materiálov a cirkuláciu vzduchu. Samozrejmosťou je matrac Träumeland, ktorý vytvára príjemnú klímu pre Tvoje dieťatko.

Nedávno som v poradni na veľmi podobnú otázku o kočíku Muuvo Quick Boho odpovedala, tak Ti ju sem pripnem, aby som sa neopakovala:

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu a Kočíkopédiu. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally